نقد و بررسی

بهترین پلتفرم اشتراک موسیقی چیست؟

اگر می خواهید به عنوان یک هنرمند مستقل شروع به کار کنید، اینترنت اولین قدم عالی است. با ایجاد و ظهور بهترین پلتفرم  پخش موسیقی و همچنین بهترین پلتفرم اشتراک موسیقی، چهره صنعت موسیقی برای همیشه دستخوش تغییر شده است.

شنوندگان به طور مرتب از دانلود موسیقی دیجیتال به پخش موسیقی بر اساس تقاضا تغییر می کنند. با دسترسی بیشتر به یک پلتفرم‌ موسیقی عظیم و مجموعه متنوعی از هنرمندان مستقل، انتخاب بهترین پلتفرم پخش موسیقی برای نمایش و اشتراک موسیقی خود یک تصمیم بزرگ است.

نحوه انتخاب بهترین پلتفرم اشتراک موسیقی

با وجود پیشنهادات فراوان، انتخاب پلتفرم آنلاین مناسب برای آپلود، اشتراک‌ گذاری و تبلیغ موسیقی شما می‌تواند بسیار دشوار باشد، بنابراین ضروری است که یک هنرمند جدید درک روشنی از نحوه فعالیت در این فضاها را داشته باشد. هنگام تصمیم گیری، این نکات مفید را در نظر داشته باشید:

• هر پلتفرم خاصی دارای چه قابلیت ها و مزایایی است؟

• کدام پلتفرم ها در بین مخاطبان هدف شما محبوب ترین هستند؟

• چگونه باید این پلتفرم را به بهترین نحو پیاده سازی کنید تا به نتیجه برسید؟

زمانی که پلتفرم مناسبی را برای خود و موسیقی خود انتخاب می کنید، احتمال اینکه موسیقی شما به مخاطبان قابل توجهی برسد، افزایش می یابد و مهمتر از آن، شانس شما برای ایجاد یک پایگاه هواداران اختصاصی افزایش می یابد.

در اینجا لیستی از  8 پلتفرم به عنوان بهترین پلتفرم اشتراک موسیقی و همچنین از دید کاربران بهترین پلتفرم پخش موسیقی وجود دارد که باید براساس کاربری و نیاز خود انتخاب کنید.

اشتراک اسپاتیفای

اشتراک اسپاتیفای

اسپاتیفای

در چند سال گذشته، Spotify راه خود را برای تبدیل شدن به یک سرویس موسیقی دیجیتال بسیار قدرتمند آغاز کرده است و در تجارت پخش موسیقی یک پادشاه است. کتابخانه عظیم موسیقی از هنرمندان بزرگ، اسپاتیفای را به گزینه ای جذاب تبدیل کرده است.
در پلتفرم اسپاتیفای موسیقی و محتوای شما در نمایه هنرمند شما به صورت زنده نمایش داده می شود. اینجاست که طرفداران می‌توانند اطلاعات بیشتری در مورد کارهای شما پیدا کنند، جدیدترین نسخه‌ های منتشر شده شما را بشنوند، با یکی از فهرست‌های پخش خود بیشتر سرگرم شوند، بفهمند کجا در حال برگزاری کنسرت هستید، حتی قطعات ضبط شده شما را بخرند. بهترین راه برای در نظر گرفتن لیست های پخش Spotify این است که موسیقی خود را تا حد امکان قابل مشاهده کنید و حضور فعال خود را در Spotify حفظ کنید.

برای مقایسه بین اسپاتیفای و یوتیوب موزیک میتوانید به مطلب مقایسه اشتراک های یوتیوب موزیک و اسپاتیفای مراجعه کنید .

اگر با یک لیبل یا توزیع‌کننده قرارداد امضا نکرده‌اید، آن‌ها با شرکت‌هایی قرارداد دارند که می‌توانند موسیقی شما را به مردم ارائه دهند و برای شما حق امتیاز دریافت کنند. اگر یک تازه کار هستید، آنها خدماتی را ارائه می دهند که مجوز و توزیع موسیقی شما را انجام می دهد و همچنین هنگام پخش جریانی موسیقی شما در Spotify، به شما حق امتیاز پرداخت می کند. احتمالا این از دلایل وارد شدن اسپاتیفای به لیست بهترین پلتفرم اشتراک موسیقی است.

جهت کسب اطلاعات کامل و تهیه اشتراک اسپاتیفای میتوانید به صفحه خرید اشتراک اسپاتیفای مراجعه کنید.

اشتراک اپل موزیک

اشتراک اپل موزیک

اپل موزیک

پس از اینکه اپل موزیک در اواخر سال 2015 به صحنه آمد، به سرعت به بهترین پلتفرم‌ پخش موسیقی تبدیل شد. Apple Music کتابخانه های موسیقی کاربران را با مجموعه عظیم iTunes خود ترکیب می کند. علاوه بر این، اپل یک ایستگاه رادیویی زنده 24 ساعته دارد که طیف وسیعی از موسیقی و مصاحبه‌ های انحصاری هنرمندان را در طول روز ارائه می‌کند. اما از اهمیت ویژه ای برای همه نوازندگان و محتوای اپل موزیک برخوردار است. این به هنرمندان اجازه می دهد تا از طریق اشتراک گذاری عکس ها، فیلم ها، اشعار، و هر محتوای انحصاری دیگری که می خواهند با دنبال کنندگان تعامل داشته باشند. همچنین  به عنوان بهترین پلتفرم اشتراک موسیقی راهی برای ارتباط مستقیم و بی‌درنگ بین هنرمندان و طرفداران ایجاد می‌کند.

اگر میخواهید اطلاعات بیشتری از اشتراک اپل موزیک کسب کنید یا قصد تهیه اشتراک اپل موزیک را دارید میتوانید به صفحه خرید اشتراک اپل موزیک مراجعه کنید.

همچنین اگر میخواهید به صورت کامل و تخصصی بین دو اکانت اپل موزیک و اسپاتیفای مقایسه انجام دهید میتوانید به مطلب مقایسه اسپاتیفای و اپل موزیک مراجعه کنید.

اشتراک موسیقی گوگل پلی

اشتراک موسیقی گوگل پلی

گوگل پلی

پلتفرم Google Play به عنوان یک سرویس موسیقی یکی از قدرتمند ترین شرکت‌ های جهانی، انتخاب عاقلانه‌ ای برای شکوفا شدن هنرمند است. اگر می‌خواهید کل طرفداران شما قادر به حمایت مالی از موسیقی شما باشند، مهم است که مطمئن شوید در Google Play حضور دارید. برخی از هنرمندان می خواهند موسیقی خود را بفروشند، در حالی که برخی دیگر می خواهند آن را رایگان در جهان منتشر کنند. برخی از آنها ضبط زنده دارند، برخی دیگر دارای آهنگ های استودیویی یا دمو های جدید هستند. مرکز هنرمند گوگل پلی به عنوان بهترین پلتفرم اشتراک موسیقی به شما امکان می دهد تصمیم بگیرید چگونه با طرفداران در Google Play ارتباط برقرار کنید.

اگر تصمیم به فروش موسیقی خود دارید، می توانید قیمت خرده فروشی را پیشنهاد دهید. هر زمان که موسیقی شما در Google Play فروخته می‌شود، بر اساس قیمت خرده‌ فروشی پیشنهادی خود، سهم درآمد خود را (تا 70٪) به دست خواهید آورد. هیچ هزینه ای برای آپلود آهنگ، ایجاد آلبوم، ایجاد تغییرات در آلبوم های موجود، ویرایش صفحه هنرمند یا هر چیز دیگری در اینجا وجود ندارد. گوگل پلی تنها 30٪ حق کمیسیون برای هر فروش نگه می دارد.

اشتراک آمازون موزیک

اشتراک آمازون موزیک

آمازون موزیک

این پلتفرم به عنوان بهترین پلتفرم اشتراک موسیقی یک استریم موسیقی می باشد، که گسترش دهنده سرویس آمازون پرایم است، دارای پایگاه کاربری بزرگ و کاتالوگ دو میلیون آهنگ با دسترسی بیش از 80 میلیون نفر است. مانند سایر پلتفرم‌ ها، با گزینه‌ هایی برای دانلود و ذخیره آلبوم‌ ها یا هنرمندان خاص، فهرست‌ های پخش را می‌توان تنظیم و به اشتراک گذاشت،

نکته منحصر به فرد آمازون موزیک این است که موسیقی شما 90 روز پس از تاریخ انتشار شما واجد شرایط جهت پخش برای اعضای Amazon Prime خواهد بود. حتی می توانید به طرفداران خود این امکان را بدهید که موسیقی خود را بر روی سی دی، مستقیماً از آمازون بخرند.

اشتراک تیدال

اشتراک تیدال

تیدال

پلتفرم Tidal با تمرکز بر پخش با کیفیت بالا و انتخاب گسترده ای از موزیک ویدیو ها، خود را از رقبا متمایز می کند. اگرچه تایدال به اندازه اسپاتیفای یا اپل موزیک رقیب بزرگی نیست، اما هنوز هم یک سرویس جدی است که به حق امتیاز هنرمندان بالاتر و تاکیدش بر کارهای کوچک افتخار می کند. اگر می خواهید شناخته شوید، تایدال یک رقیب کلیدی برای شنوندگان جدید است.

پلت فرم Tidal که علاوه بر بهترین پلتفرم پخش موسیقی بودن به عنوان بهترین پلتفرم اشتراک موسیقی نیز شناخته می شود.  راه را برای هنرمندان در حال رشد از طریق Tidal Rising ایجاد می کند. Tidal Rising هر هفته یک هنرمند یا گروه نو ظهور را برای نمایش انتخاب می‌ کند. به منظور به روز نگه داشتن شنوندگان خود، می توانید درخواست کنید تا شبکه های اجتماعی خود را به همراه بیوگرافی حرفه ای و تصویر هنرمند به نمایه Tidal خود اضافه کنید. به سادگی از طریق خدمات سیستم پشتیبانی آنها، یک بلیط ایجاد کنید و اطلاعات و پیوند ها را درج کنید.

اگر میخواهید که اطلاعات بیشتری درباره اکانت تیدال کسب کنید یا نیاز به تهیه اشتراک تیدال دارید میتوانید به صفحه خرید اشتراک تیدال مراجعه کنید.

اشتراک ساندکلود

اشتراک ساندکلود

ساند کلود

حضور در بهترین پلتفرم اشتراک موسیقی یعنی ساند کلود یک راه عالی برای ارتباط با طرفداران اصلی شما است که به آنها راهی ساده برای دسترسی و پخش آهنگ های شما را می دهد. البته به دلیل ویژگی‌ های اجتماعی یا اشتراک‌ پذیری آن اعلام شده است، اکثریت وسیعی از هنرمندان برجسته و استعدادهای در حال رشد برای آپلود موسیقی خود به SoundCloud مراجعه می‌ کنند. SoundCloud به شنوندگان اجازه می دهد تا به دلیل نظرات آهنگ مبتنی بر رسانه های اجتماعی عمیق تر درگیر شوند و به سازندگان و طرفداران این امکان را می دهد که ارتباط برقرار کنند.

ساند کلود راهی برای پخش جریانی قطعات صوتی قابل جا سازی برای وبلاگ ها و سایر رسانه ها ارائه می دهد و برای هنرمندان و طرفداران کاملاً رایگان است. وقتی صحبت از این است که به طرفداران شما اجازه می دهد موسیقی خود را به صورت رایگان استریم کنید و ثبت نام رایگان و آپلود موسیقی برای شما رایگان است، قطعا بهترین پلتفرم پخش موسیقی خواهد بود

برای کسب اطاعات کامل و خرید اشتراک ساندکلود میتوانید به صفحه خرید اشتراک ساندکلود مراجعه کنید.

اشتراک بند کمپ

اشتراک بند کمپ

 

بندکمپ

این پلتفرم به دلیل طراحی آن برای نوازندگان مستقل منحصر به فرد است و هنرمندان و طرفداران زیادی دارد. به عنوان پلتفرمی که پخش رایگان و همچنین حمایت مالی از هنرمند را تبلیغ می کند، پلتفرم بندکمپ دارای یک قابلیت همه کاره است که می تواند برای نوازندگانی که می خواهند تمام کار های خود را در یک مجموعه قرار دهند مفید باشد.

پلتفرم Bandcamp به شما امکان می دهد برند و ظاهر سایت خود را کنترل کنید. رابط کاربری مرتبی دارد و امکان سفارشی سازی اولیه را فراهم می کند. Bandcamp به شما این امکان را می دهد که چندین روش را برای فروش یا هدیه دادن موسیقی خود انتخاب کنید. شما می توانید موسیقی خود را از طریق پلتفرم بفروشید، آن را به صورت رایگان در اختیار افراد قرار دهید یا روی پخش جریانی تمرکز کنید. حتی می‌ توانید به طرفداران اجازه دهید مبلغی را که می‌ خواهند برای موسیقی شما بپردازند انتخاب کنند. هنرمندانی که کارهای خود را از طریق Bandcamp می فروشند، تمام درآمد خود را می توانند حفظ کنند. پس بی دلیل نیست که در لیست بهترین پلتفرم اشتراک موسیقی یا حتی بهترین پلتفرم پخش موسیقی قرار می گیرد.

اشتراک پاندورا

اشتراک پاندورا

پاندورا

برای هنرمندان مستقل، دریافت موسیقی در رادیو پاندورا می‌تواند راهی عالی برای ایجاد مخاطب بدون صرف هزاران نفر برای تبلیغات یا تبلیغات رادیویی باشد. برای ارسال موسیقی خود به پاندورا، نمایه خود را دریافت می کنید. نمایه شخصی شما در پاندورا منبع ارزشمندی است که می تواند به ایجاد پایگاه طرفداران در سراسر جهان کمک کند که به معنای واقعی کلمه به میلیون ها نفر دسترسی پیدا کنند و بهترین بخش این است که رایگان است.

این پلتفرم خدمات حق امتیاز متفاوتی ایجاد می کنند، اما این حق امتیازها بسته به نحوه اضافه شدن موسیقی شما به کاتالوگ پاندورا به طور متفاوتی برای شما اعمال می شود. پاندورا همچنین دارای یک سیستم ارسال آزاد آنلاین است که به هنرمندان اجازه می دهد آلبوم ها و تک آهنگ های خود را برای بررسی ارسال کنند. هر آهنگ ارسالی، توسط یک موسیقی شناس که برای تأیید آثار ارسالی برای پاندورا آموزش دیده است، شنیده شده و به دقت بررسی می شود.

برای کسب اطلاعات کامل و خرید اشتراک پاندورا میتوانید به صفحه خرید اشتراک پاندورا مراجعه کنید.

همچنین ما یک بررسی تخصصی روی چهار اکانت موزیک اسپاتیفای / اپل موزیک / ساندکلود و پاندور انجام دایدم  که میتوانید در صفحه مقایسه اکانت های موزیک مشاهده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.