نقد و بررسی

گرامرلی چیست؟

اگر تجربه نوشتن متون انگلیسی برای پروژه‌های درسی، کاری یا تحقیقاتی را داشته باشید احتمالاً اسم گرامرلی را شنیده‌اید؛ اما گرامرلی چیست؟ Grammarly یک “دستیار نوشتن” است که جویندگان کار، نویسندگان و سایر متخصصان می‌توانند از آن برای تصحیح و ویرایش اسناد خود استفاده کنند. گرامرلی بیش از 250 نوع خطای املایی، دستوری و نقطه گذاری را بررسی می‌کند و دایره واژگان استفاده شده را افزایش می‌دهد.

اگر می دانید گرامرلی چیست پس حتماً اطلاع دارید Grammarly بسیار فراتر از ابزارهای سنتی ویرایش است که از طریق پلتفرم‌های Word و ایمیل ارائه شده‌اند، زیرا نرم افزار گرامرلی به کاربران اجازه می‌دهد تا ورودی ویرایش را بر اساس شش سبک مختلف نوشتن انتخاب کنند. انواع سبک‌های ارائه شده توسط گرامرلی عبارتند از: تجاری، آکادمیک، معمولی، فنی، خلاقانه و عمومی.

میتوانید برای بررسی موارد بیشتر به نوشته قبلی grammarly مراجعه کنید .

گرامرلی چیست؟

گرامرلی چیست؟

Grammarlyچیست؟

گرامرلی چیست و دقیقاً چه کار می‌کند؟Grammarly از سال 2009 در دسترس بوده است. در پاسخ به سؤال گرامرلی چیست باید گفت که این ابزار، یک سیستم هوش مصنوعی (AI) پیچیده است که در طول سال‌ها به طور مداوم بهبود یافته و توسط زبان شناسان و مهندسانی ساخته شده است که الگوریتم‌هایی را برای تشخیص الگوهای نوشتن خوب ایجاد کرده‌اند.

سیستم هوش مصنوعی Grammarly هر جمله را بررسی می‌کند و در صورت یافتن خطا، جایگزین‌های مناسب را جستجو می‌کند. نرم افزار گرامرلی یک برنامه مبتنی بر فضای ابری است. هر دو نسخه وب و نسخه‌ای که با MS Word ادغام می‌شود در دسترس هستند.

Grammarly چگونه کار می‌کند؟

بعد از یافتن پاسخ اینکه گرامرلی چیست؛ شاید برایتان این سؤال ایجاد شده است که گرامرلی چگونه کار خود را انجام می‌دهد؟Grammarly به سند و متن شما، بر اساس تعداد مشکلات و خطاهایی که پیدا شده است، امتیاز کلی می‌دهد. سپس شما را از طریق یک سری مشکلات گرامری احتمالی، یکی یکی راهنمایی می‌کند. برای هر موضوعی که شناسایی شده است، هر دو توضیح کوتاه و طولانی توسط سیستم ارائه می‌شود

نمونه‌هایی از دستور زبان صحیح در این توضیحات گنجانده شده است. در برخی موارد، سیستم عبارت‌های جایگزین خاص پیشنهاد می‌کند؛ اما تصمیم نهایی به کاربر واگذار می‌شود که هر گونه تغییر خاصی را اعمال کند Grammarly شما را مجبور نمی‌کند. اگر با تغییرات توصیه شده موافق نیستید، می‌توانید مشکلات احتمالی را نادیده بگیرید.

یک ابزار بررسی کننده سرقت ادبی مفید، می‌تواند به نویسندگان کمک کند تا هر محتوایی که سهواً قرض گرفته‌اند را شناسایی کنند. این سیستم به متن مشابهی اشاره می‌کند که در جاهای دیگر وجود دارد و استنادهایی را پیشنهاد می‌کند که می‌توانند برای مشروعیت بخشیدن به متن مورد نظر، ترکیب شوند.

در نرم افزار گرامرلی، یک جستجوگر مترادف نیز موجود است که به کاربران امکان می‌دهد کلمات اختیاری را انتخاب کنند و از تکرار اجتناب کنند. Grammarly همچنین توضیحاتی را برای تغییرات پیشنهادی به همراه اطلاعاتی در مورد نوع اشتباهی که مرتکب شده‌اید ارائه می‌دهد.

گرامرلی

گرامرلی

کارکردن با گرامرلی چگونه است؟

بعد از اینکه به پاسخ سؤال گرامرلی چیست رسیدید و با مفهوم آن آشنا شدید، وقت یادگیری نحوه کار کردن آن است. کاربران می‌توانند یک سند را در یک جعبه ویرایش در نسخه وب Grammarly جای ‌گذاری کنند، سپس سبک سند را تعیین کرده و برای شروع فرآیند روی گزینه «شروع بررسی» کلیک کنند.

فرقی نمی‌کند شما یک ارتباط ‌دهنده ماهر، نویسنده حرفه‌ای، مبتدی یا غیر بومی انگلیسی باشید، حتماً می دانید که گرامرلی چیست و Grammarly به شما پاسخ می‌دهد. این ابزار این امکان را به شما می‌دهد تا حساب کاربری خود را با توجه به سطح مهارت‌های نوشتاری، نوع کاری که انجام می‌دهید و پیشینه خود شخصی سازی کنید.

ابزارهای گرامرلی

هرکسی بداند گرامرلی چیست، با ابزارهای مختلف و کاربردی آن نیز آشنا است. مهم است که توجه داشته باشید که Grammarly دارای ابزارهای متعددی است که می‌توانند نقش‌های مهمی ایفا کنند:

 • جستجوگر سرقت ادبی

این ابزار محتوای شما را از طریق پایگاه‌های اطلاعاتی دانشگاهی و بیش از 16 میلیون صفحه وب اجرا و مقایسه می‌کند تا مطمئن شود آنچه می‌نویسید 100٪ اصلی و اورجینال است. این ابزار فقط برای حساب‌های Premium و Business موجود است. با استفاده از خدمات فروشگاه اینترنتی مجازیاتو، می‌توانید حساب گرامرلی پرمیوم یا بیزنس را، بر حسب نیاز خود و یا مناسب‌ترین قیمت تهیه نمایید.

 • تصحیح کننده انسانی

اگر حتی پس از ویرایش و تصحیح آن با استفاده از ابزار Grammarly هنوز به آنچه نوشته‌اید اطمینان ندارید، مداخله انسانی آخرین راه حل شماست. در چنین شرایطی، تصحیح‌کنندگان حرفه‌ای Grammarly همیشه مایلند کار شما را بررسی کنند. با این ابزار نظر تخصصی فرد دیگری را در تصحیح متن خود به کار خواهید گرفت

 • کتاب راهنما

کتاب راهنمای Grammarly کاربر را به اصول ساخت جمله باز می گرداند و شما را به عناصر پیچیده‌تر و مکانیک ترکیب بندی راهنمایی می‌کند. این ویژگی برای همه کاربران قابل دسترسی است و می‌توان از آن به عنوان مرجع استفاده کرد

grammarly چیست

grammarly چیست

طرح‌های قیمت گذاری Grammarly

3 نوع حساب وجود دارد که می‌توانید بسته به نیاز خود از بین آنها انتخاب کنید. همچنین گزینه‌های پرداخت برای حساب‌های پولی وجود دارد که می‌توانید با توجه به بودجه خود یکی از آنها را انتخاب کنید.

 • حساب رایگان

ثبت نام برای یک حساب رایگان Grammarly به شما امکان می‌دهد به ویژگی‌های استاندارد مانند گرامر، املا، علائم نگارشی و اصلاح ساختار جمله دسترسی داشته باشید. افزونه مایکروسافت آفیس همچنین دارای یک ویژگی “Style” است که مشکلات احتمالی در سبک نوشتاری از جمله ورد بودن و افزونگی را تشخیص می‌دهد. این نوع حساب برای کاربرانی که می‌خواهند Grammarly را برای اولین بار امتحان کنند و ببینند چگونه برای آنها کار می‌کند عالی است.

 • حساب پرمیوم

حساب پرمیوم برای کاربران فردی که از چک ‌کننده‌های دستور زبان به طور گسترده برای اهداف شخصی و کاری استفاده می‌کنند، عالی است. ارتقاء حساب خود به Premium دسترسی شما را به بسیاری از ویژگی‌ها و ابزارهای پیشرفته باز می‌کند، از جمله موارد زیر:

 • سازگاری سبک نوشتاری را بهبود بخشید.
 • کلماتی که بیش از حد استفاده شده‌اند را شناسایی کنید.
 • پیشنهادات مؤثر برای انتخاب کلمه
 • کلمات یا عبارات غیر ضروری را حذف کنید.
 • ساختارهای بی ادبانه، غیر حساس و نامناسب زبان را شناسایی و با حذف آن‌ها، برای لحن نوشتن متن خود را مؤدبانه، محترمانه و حرفه‌ای تکمیل کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که محتوایی که می‌نویسید یا ویرایش می‌کنید 100٪ اصلی باشد.

هزینه خرید گرامرلی پرمیوم به شرح زیر است:

 1. ماهانه – 29.95 دلار
 2. فصلی – 59.95 دلار
 3. سالانه – 139.95 دلار

فروشگاه اینترنتی مجازیاتو با فراهم ساختن امکان خرید حساب گرامرلی پرمیوم در داخل ایران، امکان استفاده از این ابزار بسیار کاربردی را برای شما فراهم ساخته است. شما می‌توانید هر نوع از حساب‌های ویژه گرامرلی که با نیاز و بودجه شما متناسب است را از طریق مجازیاتو و به ساده‌ترین راه ممکن خریداری نمایید.

 • حساب تجاری

اکانت Grammarly Business برای تیمی متشکل از 3 تا 100 عضو ساخته شده است. همه ویژگی‌های گنجانده شده در طرح Premium را دارد، اما نکات برجسته این ابزارها هستند که به نظارت و مدیریت آمار استفاده و عملکرد تیم کمک می‌کنند. بهتر است ابتدا اطمینان حاصل کنید که همه اعضا تیمتان می‌دانند گرامرلی چیست و بعد از آشنایی و خرید حساب، می‌توانید از مزایای ویژه زیر بهره مند شوید:

 • حساب‌های فردی برای هر یک از اعضای تیم که به داشبورد اسناد شخصی و فرهنگ لغت دسترسی دارد
 • مدیر حساب اختصاصی برای مدیریت حساب‌ها و تکالیف هر کاربر
 • نظارت آسان بر آمار و تعامل در تیم
 • صورتحساب متمرکز

یک حساب تجاری به صورت ماهانه صورت‌ حساب می‌شود و به تعداد اعضای تیم بستگی دارد. تیم‌هایی با بیش از 100 عضو باید قبل از ثبت نام یا ارتقاء به یک حساب تجاری ابتدا با مرکز راهنمایی تماس بگیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.