آموزش

روش های انتقال اکانت سابق به اکانت جدید در اسپاتیفای

اسپاتیفای بزرگ ترین و محبوب ترین سرویس پخش موسیقی حال حاضر جهان تا چندی قبل امکان تغییر اکانت رایگان به اکانت پریمیوم را به صورت نامحدود در اختیار مشترکین خود قرار میداد؛ اما این سرویس موسیقی به تازگی محدودیتی اعمال کرده که دارندگان اکانت اسپاتیفای تنها دو بار در سال اجازه پریمیوم سازی را داشته باشند. این محدودیت نشانه آن است که افراد دیگر نمی توانند قابلیت پریمیوم را به روش فمیلی و به مدت یک سال در اختیار داشته باشند.

این خبر میتواند شوک بزرگی برای آن دسته از علاقه مندان به اسپاتیفای باشد که مدت زیادی دارای اشتراک بوده و در این سرویس برای خود گلچینی از موسیقی های محبوبشان را دسته بندی کرده اند. در چنین شرایطی تنها راه موجود برای این که هم اکانت خود را به پریمیوم تغییر دهید و هم بتوانید به آرشیو خود دسترسی پیدا کنید،  ساخت اکانت جدید اسپاتیفای و پس از آن انتقال داده های اکانت قبلی خود به آن یا به عبارتی کوچ به اکانت جدید خواهد بود.

برای خرید اکانت اسپاتیفای میتوانید به صفحه خرید اکانت اسپاتیفای پرمیوم مراجعه کنید.

نحوه انتقال اکانت اسپاتیفای

نحوه انتقال اکانت اسپاتیفای

انتقال آرشیو دسته بندی شده

ممکن است جدا از محدودیت های اعمال شده در سرویس پخش موسیقی اسپاتیفای، کاربر به دلیل به هم ریختگی آرشیو خود به صورت خود خواسته اقدام به ساخت اکانت پریمیوم جدید کند. در این صورت هم با توجه به امکان خرید اکانت پریمیوم در ایران باید در نظر داشت که امکان دسترسی به آرشیو خود و سپس تدوین دوباره دسته بندی های آن را خواهید داشت‌. این امر از دو راه کار ساز خواهد بود که در ادامه مفصلا به آن خواهیم پرداخت.

روش های انتقال آرشیو اکانت سابق به اکانت جدید (بک آپ گرفتن از اکانت قبلی)

انتقال دیتا یا همان آرشیو دسته بندی شده اکانت قبلی به اکانت جدید می تواند به روش های زیادی صورت گیرد. بسیاری از روش های غیر اصولی این انتقال را تنها برای مدتی محدود عملی میکنند و پس از مدتی امکان بن شدن اکانت جدید شما هم خواهد بود. در موارد دیگر حتی میتوان انتظار بن شدن اکانت سابق و پاک شدن تمام آرشیوی را داشت که کاربر با صرف زمان آن را جمع آوری و دسته بندی کرده است. در ادامه اما به معرفی اصولی ترین و ساده ترین راه ها برای انتقال دیتای اکانت اسپاتیفای سابق شما به اکانت جدید می پردازیم.

روش اول: استفاده از Trikatuka (ابزار ویژه انتقال داده)

Trikatuka که به صورت رایگان در دسترس کاربران قرار دارد به ما این امکان را خواهد داد که آهنگ ها و آرشیو هایی که جمع آوری کرده ایم را بازگردانی کنیم یا اصطلاحا به اکانت جدید منتقل کنیم. همچنین این ابزار متن باز به ما امکان دسترسی مجدد به خوانندگان و رسانه های مورد علاقه مان که در اکانت اسپاتیفای سابق علامت گذاری کردیم را خواهد داد. برای انجام این کار از طریق این ابزار، ابتدا باید به سایت آن ورود کنیم. همان طور که در تصویر مشاهده خواهید کرد در دو طرف صفحه لینک ورود به اکانت سابق و همینطور اکانت جدید وجود دارند.

در ابتدای امر به اکانت قدیمی متصل شوید و پس از آن اتصال به اکانت جدید را در دستور کار قرار دهید. سپس با ورود به playlists و پس از آن با کلیک بر روی دکمه Transfer all می توانید تمامی اطلاعات موجود در پلی لیست اکانت سابق خود را به اکانت جدیدتان انتقال دهید. همچنین در صورت مشاهده مواردی که علاقه ای به انتقال آن ندارید میتوانید بر روی tranfer selected کلیک کرده و پس از آن تنها دسته بندی های دلخواهتان را جداسازی و سپس منتقل کنید. پس از انجام این انتقال ها پلی لیست هایی که در اکانت اسپاتیفای سابق خود فالو کرده اید را می توانید در اکانت جدیدتان هم دنبال کنید و از گوش کردن به آن ها لذت ببرید.

استفاده از این سایت در راستای انتقال پلی لیست هایی که در اکانت سابق دنبال کرده اید، بسیار ساده و در عین حال کاربردی خواهد بود. شما می توانید در کمترین زمان ممکن تعداد زیادی پلی لیست را به اکانت جدید خود منتقل کنید.

اما نکته منفی در استفاده از این ابزارک مجازی این خواهد بود که آهنگ های نشان شده و یا به عبارتی همان آهنگ هایی که به علاقه مندی های اکانت خود اضافه کرده اید، با این روش به اکانت اسپاتیفای جدید شما منتقل نخواهند شد. برای انتقال آهنگ های نشان شده تان باید از روش دوم استفاده کنید که به توضیح آن خواهیم پرداخت.

روش دوم: سرویس اشتراکی Tune my music

سرویس Tune my music در راستای انتقال محتوا و داده های از پیش ثبت شده در اسپاتیفای و همچنین سایر سرویس ها مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از این ابزارک شما قادر خواهید بود که داده هایی اعم از پلی لیست ها و همین طور آهنگ های نشان گذاری شده تحت عنوان علاقه مندی ها را از اکانت اسپاتیفای سابق خود به اکانت جدید منتقل کنید. همچنین انتقال داده از طریق tune my music  میتواند برای اکانت های شما در سایر سرویس ها غیر از اسپاتیفای هم انجام پذیرد.

به این نکته توجه داشته باشید که علاوه بر استفاده واحد از این ابزار، می توانید از آن به عنوان ابزار مکمل هم بهره بگیرید و در کنار روش انتقال اولی که عنوان شد، پس از آن که پلی لیست ها را منتقل کردید از این ابزار صرفا برای انتقال آهنگ های نشان گذاری شده بهره ببرید.

در قدم اول ابتدا صفحه مرورگر را در حالت incognito mode باز کنید و بعد از آن وارد سایت tunemymusic.com شوید. پس از آن که به سایت راه یافتید روی گزینه lets start کلیک کنید. بعد از انجام این مراحل با صفحه ای مشابه با تصویر زیر مواجه خواهید شد.

برای خرید اکانت اسپاتیفای میتوانید به صفحه خرید اکانت اسپاتیفای پرمیوم مراجعه کنید.

انتفال اطاعات اسپاتیفای

در این قسمت بر روی گزینه spotify کلیک کنید. سپس صفحه ای برای شما نمایان خواهد شد که باید در آن اطلاعات اکانت اسپاتیفای قبلی خود را در آن وارد نمائید‌. پس از آن که اطلاعات مربوطه را در سایت وارد کردید agree را انتخاب کرده و بر روی آن کلیک کنید.

بعد از انجام کامل این مرحله باید بر روی گزینه load from your spotify account کلیک کنید تا بتوانید از میان پلی لیست های خود، همه آن ها و یا تعدادی از آن را به دلخواه خود به اکانت جدید منتقل کنید‌. اگر پلی لیست خود را با استفاده از روش اولی که مطرح کردیم به اکانت جدید انتقال داده اید میتوانید از این ابزار تنها در راستای انتقال آهنگ های مورد علاقه استفاده کنید.

در مرحله بعد بر روی start transfer کلیک کنید تا انتقال آغاز شود‌.

پس از اتمام این مرحله تمام اطلاعات انتخاب شده توسط شما به صورت خودکار در مرورگر دانلود خواهد شد. بعد از این مرحله یک بار از مرورگر خارج شده و دوباره در همان حالت و یا mode به آن وارد شوید. بار دیگر به سایت tunmymusic.com وارد شده و دوباره بر روی گزینه lets start کلیک کنید. بر روی گزینه upload file کلیک کرده و تمام اطلاعات دانلود شده را به صفحه بکشید. در ادامه آن ها را به اکانت جدید منتقل کرده و گزینه agree را انتخاب کنید. انتقال داده ها را با انتخاب آیکون start transfer به مرحله اجرا در آورید.

در پایان این مراحل و پس از انجام با دقت همه آن ها، به بررسی اکانت اسپاتیفای جدید خود بپردازید تا از صحت انتقال پلی لیست ها اطمینان حاصل کنید.

البته با تهیه اشتراک اسپاتیفای از مجازیاتو تمام اطلاعات اکانت قبلی شما توسط پشتیبانان ما به اکانت جدید انتقال پیدا میکند و نیازی به

نتیجه گیری

در کنار راه های ارائه شده بی شک راهکار های مشابه هم موجود خواهد بود که با جست و جوی بیشتر میتوانید از نحوه استفاده آنها نیز اطلاعاتی به دست آورید. علاوه بر این ها شما میتوانید انجام انتقال پلی لیست ها را به صورت دستی و در خود اسپاتیفای هم امتحان کنید، اما با توجه به سختی استفاده از این راه توصیه می شود ابتدا از دو روشی که برای شما مطرح شد در راستای انتقال محتوای اکانت خود استفاده کنید.

همچنین اگر بین تهیه اشتراک اسپاتیفای و اپل موزیک تردید دارید میتوانید به مطلب مقایسه اپل موزیک و اسپاتیفای مراجعه کنید تا دید کاملی به هردو اکانت داشته باشید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.