نقد و بررسی

trading view چیست و نحوه تهیه اشتراک آن

trading view چیست و نحوه تهیه اشتراک آن

سایت تریدینگ ویو، یک منبع داده بازار مالی با نام تجاری Trading View است که اکثر معامله گران باتجربه و حرفه ای آن را می‌شناسند. این شرکت مجموعه قوی از ابزارهای معاملاتی رایگان شامل نمودارها و شاخص های فنی است. با داشتن اشتراک تریدینگ ویو میتوانید در معاملات روزانه خود از امکانات آن استفاده کنید.

این پلتفرم از چندین بازار مالی ازجمله بازارهای سهام داخلی و بین‌المللی، فارکس، ارز دیجیتال و کالاها پشتیبانی می‌کند. حتی به‌عنوان یک عضو رایگان، می‌توانید از سه شاخص فنی در هر نمودار استفاده کنید، اگرچه سایت Trading View، کاربران با اشتراک رایگان تریدینگ ویو را به یک نمودار در هر برگه محدود می‌کند. اما اگر می‌خواهید تجربه کاملی داشته باشید که بتواند سودآوری معاملاتی شما را به سطح بالاتری برساند، باید هزینه کمی برای داشتن اشتراک Pro، Pro+ یا Premium تریدینگ ویو بپردازید.

امکانات سایت تریدینگ ویو

قابلیت های سایت تریدینگ ویو یکی از بهترین و کاملترین ها در بین تمامی پلتفرم های سرمایه گذاری، معاملات و تحلیل است. امکان استفاده از قابلیت های رایگان مختلف در طرح پایه با داشتن اشتراک رایگان تریدینگ ویو وجود دارد. بااین‌حال، یک طرح پولی مانند Pro، Pro+ یا Premium زمانی منطقی می‌شود که به عملکردهای بیشتری مانند نمودارهای متعدد، فواصل زمانی سفارشی، داده‌های بازار زمان واقعی، بازه‌های زمانی متعدد، صادرات داده‌ها یا انواع نمودارهای پیشرفته نیاز داشته باشید.

علاوه بر این، سایت تریدینگ ویو از  معاملات در ساعات طولانی، اسکن سفارشی بسته به استراتژی‌های معاملاتی شما و یک جامعه عالی پشتیبانی می‌کند. پلتفرم Trading View به‌عنوان یک نسخه مبتنی بر مرورگر بر روی هر دستگاهی کار می‌کند، اما به‌عنوان نصب نرم‌افزار دسکتاپ و برنامه موبایل نیز در دسترس است. بیایید نگاهی دقیق‌تر به برخی از ویژگی‌های این پلتفرم داشته باشیم.

سایت تریدینگ ویو

نمودار

سایت تریدینگ ویو، یک پلتفرم با تمرکز بر تحلیل تکنیکال با ابزارهای نموداری جامع و قابلیت‌های تجزیه‌وتحلیل گسترده است. علاوه بر این، کاربران می‌توانند بین حالت روشن و تاریک برای کاربری بهتر جابجا شوند و از ابزارهای طراحی قدرتمند استفاده کنند. با Trading View Basic، می‌توانید یک نمودار را بازکنید. در همان زمان، Trading View Premium تا 8 نمودار را به‌طور همزمان در هر صفحه پشتیبانی می‌کند که در آن هر نمودار می‌تواند نمادهای سهام، فریم‌های زمانی و شاخص‌های فنی متفاوتی داشته باشد.

مشترکین حرفه ای که اقدام به خرید اشتراک تریدینگ ویو کردهاند میتوانند دادههای نمودار را صادر کنند و فواصل زمانی سفارشی را از یک دقیقه تا نمودارهای ماهانه تنظیم کنند. علاوه بر این، کاربران دسترسی مستقیم به ابزارهای معاملاتی زنده دارند و می‌توانند از ادغام کارگزار برای تجارت مستقیم از نمودار استفاده کنند.

پلتفرم Trading View Desktop حتی یک گام فراتر می‌رود و باقدرت، سرعت و انعطاف‌پذیری بیشتری همراه است. پلتفرم دسکتاپ از چند مانیتور داخلی پشتیبانی می‌کند و معامله گران را قادر می‌سازد چندین تب ایجاد کنند که بتوانند نمودارهای متعددی داشته باشند. به‌عنوان‌مثال، یک معامله‌گر با شش مانیتور می‌تواند شش طرح‌بندی مختلف ایجاد کند. هر یک از طرح بندی ها میتوانند داده ها و نمودارهای جداگانه ای را تجسم کنند.

ابزارهای طراحی

در سایت تریدینگ ویو، بیش از  90 ابزار طراحی با تمام پلان‌ها موجود است. این ابزارها شامل خطوط و روندها، اشکال هندسی، الگوها و حاشیه‌نویسی است که به سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا جنبه‌های فنی بازارها را بهتر درک کنند.

اکانت تریدینگ ویو

شاخص‌های معاملاتی

با خرید اشتراک تریدینگ ویو به صدها اندیکاتور معاملاتی دسترسی دارید، از اندیکاتورهای استاندارد مانند میانگین متحرک و VWAP  گرفته تا اندیکاتورهای حجم مانند نمایه حجم، تشخیص الگوی کندل استیک و حتی خطوط روند خودکار برای پسوندها و اصلاحات فیبوناچی. حتی اگر این‌ها کافی نباشد، کاربران می‌توانند شاخص‌های سفارشی را با زبان برنامه‌نویسی Trading View کد نویسی کنند.

داده‌های بنیادی در نمودارها

یکی از ویژگی های جالب سایت تریدینگ ویو این است که کاربران میتوانند مستقیماً داده های اساسی از صورت های درآمد، ترازنامه، معیارهای جریان نقدی و آمار را روی نمودار ایجاد کنند. بنابراین، برای مثال، میتوانید نموداری بازکنید و سپس ارقامی مانند سود ناخالص، درآمد، تخمین EPS، بازده سود سهام و صدها آمار دیگر را به یک پنجره نمودار اضافه کنید. به‌این‌ترتیب، می‌توانید به‌سرعت عملکرد بازار را پس از اعلام درآمد، اخبار شرکت و غیره تجزیه‌وتحلیل کنید.

صفحه‌نمایش‌ها

پلتفرم Trading View درواقع نمایشگر سهام، غربالگر فارکس و غربالگر ارز دیجیتال را یکپارچه کرده است. با داشتن اشتراک رایگان تریدینگ ویو و سایر اشتراک‌های تریدینگ ویو می‌توانید با کلیک بر روی منوی کشویی در گوشه سمت چپ پایین صفحه نمایشگر را باز کنید. کاربران می‌توانند از این غربالگرها برای اسکن بازار بر اساس عملکرد، ارزش‌گذاری، سود سهام، حاشیه سود، جزئیات صورت سود، ارقام ترازنامه، نوسانگرها و موارد دیگر استفاده کنند.

نمایشگرها در بازه‌های زمانی 1 متر، 5 متر، 15 متر، 30 متر، 1 ساعت، 2 ساعت، 4 ساعت، 1 روز، 1 وات و 1 متر کار می‌کنند. علاوه بر این، امکان فیلتر کردن نتایج و اضافه کردن هشدارها وجود دارد. درنهایت، کسانی که می‌خواهند با داده‌های خارج از سایت  Trading View کار کنند، می‌توانند داده‌ها را به‌عنوان یک فایل CSV استخراج کنند.

پلتفرم Trading View

هیت مپ یا نقشه‌های حرارتی

نقشه حرارتی سهام و نقشه حرارتی کریپتو ویژگی های مفیدی برای تجسم بزرگترین سودآوران و کاهش دهنده ها هستند. به‌عنوان‌مثال، می‌توانید یک نقشه حرارتی برای یک بازه زمانی مانند عملکرد در 4  ساعت گذشته را داشته باشید. همچنین در سایت تریدینگ ویو امکان فیلتر بر اساس ارقام مالی مانند ارزش بازار، تعداد حجم روزانه کارکنان، بازده سود سهام و موارد دیگر وجود دارد. نقشه حرارتی همچنین میتواند بزرگترین شکاف های بالا و پایین، بی ثبات ترین سهام، نسبتهای حجم نسبی و موارد دیگر را نمایش دهد.

طرح‌های خرید اشتراک Trading View

در اینجا طرح های سایت تریدینگ ویو را توضیح داده و مقایسه میکنیم که معامله گران و سرمایه گذاران میتوانند از بین آنها انتخاب کنند.

طرح پایه یا اشتراک رایگان تریدینگ ویو

طرح پایه اشتراک سایت  Trading View نیاز به ثبت‌نام از طریق ایمیل دارد و دسترسی رایگان به عملکردهای اساسی را برای کاربران فراهم می‌کند.  به‌عنوان‌مثال، کاربران می‌توانند یک نمودار را باز کنند، از پخش مجدد نوار در بازه زمانی روزانه، هفتگی و ماهانه استفاده کنند و به اطلاعات مالی تاریخی 7  ساله در نمودارها دسترسی داشته باشند.

تجزیه‌وتحلیل فنی ضروری و الگوریتم هایی مانند Retracements خودکار فیبوناچی و تجزیه‌وتحلیل چند تایم فریم گنجانده‌شده است. علاوه بر این، یک هشدار و یک نمایشگر سهام با بازخوانی دستی در دسترس هستند. API اخبار، داده های اقتصادی و تجارت نیز فعال و همچنین دسترسی به برنامه های تلفن همراه فعال است. در طرح پایه آگهی‌های تبلیغاتی جهت تأمین مالی ارائه می‌شوند.

خرید اکانت تریدینگ ویو پرو PRO

طرح Trading View Pro ابزارهای معاملاتی یکپارچه قدرتمندتری را باز می‌کند، بدون تبلیغات است و دسترسی به شبکه اجتماعی را باز می‌کند. با خرید اکانت تریدینگ ویو  کاربران می‌توانند حداکثر دو نمودار را در هر برگه باز کنند. کاربر سایت تریدینگ ویو می‌تواند تا 5 طرح‌بندی نمودار را ذخیره کند و از فواصل زمانی سفارشی استفاده کند. علاوه بر این، پخش مجدد نوار برای تمام تایم فریم‌ها در دسترس است. داده‌های مالی سالانه تاریخی در نمودارها اکنون شامل داده‌های 20 ساله است.

کاربران می‌توانند حداکثر 5 اندیکاتور در هر نمودار اعمال کنند، از الگوهای شاخص تجاری سفارشی نامحدود استفاده کنند، از شاخص‌های نمایه حجم استفاده کنند و تا 20 هشدار در مورد قیمت، استراتژی‌ها، نقشه‌ها یا اندیکاتورها اعمال کنند. علاوه بر این، Trading View Pro از ویژگی های بیشتر نمایشگر سهام مانند بازخوانی خودکار، صادرات داده و صفحه‌نمایش در تمام بازه های زمانی پشتیبانی میکند.

اشتراک تریدینگ ویو

خرید اکانت تریدینگ ویو پرو پلاس

طرح اشتراک تریدینگ ویو پرو پلاس به کاربران اجازه میدهد تا حداکثر 4 کاراکتر در هر برگه را باز کنند، 10 طرحبندی نمودار را ذخیره کنند و دسترسی به انواع نمودارهای روزانه مانند Renko، Kagi، Point & Figure و Line Break را باز کنند. علاوه بر این، نمودارهای روزانه مبتنی بر فرمول‌های سفارشی برای اسپردها پشتیبانی می‌شوند و داده‌های نمودار را می‌توان صادر کرد. با Pro+، امکان صادرات داده‌های استراتژی، استفاده از حداکثر 10 نشانگر در هر نمودار، استفاده از حداکثر 100 هشدار و… را دارید.

خرید اکانت تریدینگ ویو پریمیوم

پریمیوم  بالاترین سطح اشتراک سایت تریدینگ ویو است و دسترسی به تمام ویژگی‌ها و قابلیت‌های Trading View را باز می‌کند. علاوه بر این، پشتیبانی با اولویت اول، 8 نمودار در هر برگه و تعداد نامحدودی از طرح‌بندی نمودار ذخیره‌شده در حال حاضر در این طرح اشتراک تریدینگ ویو گنجانده شده است.

یکی از ویژگی های اساسی طرح Premium، در دسترس بودن فواصل زمانی مبتنی بر ثانیه است که یک ویژگی قدرتمند برای معاملهگران روزانه است. علاوه بر این، در حال حاضر حداکثر ۲۵ نشانگر در هر نمودار مجاز است و کاربران میتوانند تا ۴۰۰ هشدار در مورد استراتژی ها، نقشه ها، نشانگرها و قیمت ها بدون هیچ محدودیت زمانی تنظیم کنند. اشتراک تریدینگ ویو پریمیوم شامل دسترسی به تمام ویژگیهای اجتماعی مانند یک نشان انحصاری در کنار نام شما، امکان انتشار نشانگرهای دعوت و اسکریپت های محافظت شده، ایده های ویدیویی، ایده  های عمومی و فیلد امضا و وبسایت است.

تفاوت اشتراک رایگان تریدینگ ویو با پولی

تفاوت اصلی بین اشتراک رایگان سایت تریدینگ ویو و پولی تبلیغات، ویژگی‌ها و محدودیت‌های در کاربری است. طرح رایگان به‌ اصطلاح Basic Plan است. این طرح پر از جایگاه‌های تبلیغاتی است و فقط امکان استفاده از ویژگی‌های ضروری را می‌دهد. از سوی دیگر، طرح های پولی همگی بدون آگهی هستند و دسترسی به هشدارها، داده ها، قابلیت ها و اجزای شبکه اجتماعی بسیار بیشتری را فراهم میکنند. چنانچه تمایل به خرید اکانت تریدینگ ویو و کسب اطلاعات بیشتر برای هریک از طرح‌های تریدینگ ویو دارید میتوانید با کارشناسان مجازیاتو در ارتباط باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.