نقد و بررسی

office365 چیست؟

سرویس office365

یکی از محبوب‌ترین مجموعه‌های نرم افزاری در جهان، مجموعه مایکروسافت آفیس است که امروزه توسط 1.5 میلیارد نفر در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرید. تقریباً همه افرادی که از رایانه‌های شخصی استفاده می‌کنند با نرم افزارهایی چون Microsoft Word، Excel یا PowerPoint آشنا بوده و از این نرم افزارها استفاده کرده‌اند. همچنین کاربران حرفه‌ای‌تر از طریق Outlook ایمیل‌های خود را مدیریت و ارسال کرده یا از طریق Skype اقدام به ارسال پیام می‌کنند.

میلیون‌ها کسب و کار مدرن برای برقراری ارتباط، ایجاد اسناد و مدیریت کسب و کار خود به ابزارهای مجموعه آفیس متکی هستند. در این بین، مایکروسافت اقدام به ایجاد آفیس آنلاین کرده است و اگر می‌خواهید از آفیس در فضای ابری استفاده کنید، می‌توانید به سراغ سرویس office365 آمده و از این مجموعه نرم افزار استفاده کنید.

در این بین به منظور استفاده از سرویس office365 نیاز است تا اقدام به دانلود مایکروسافت 365 کرده و با پرداخت هزینه فرآیند خرید لایسنس آفیس 365 را انجام دهید. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا شما را با نرم افزار Office365 آشنا کرده و ساده‌ترین روش برای فعال سازی آفیس 365 را به شما آموزش خواهیم داد.

نرم افزار Office365

معرفی سرویس office365

سرویس office365 که در سال 2001 راه اندازی شد، یک نسخه اشتراکی مبتنی بر ابر از مجموعه نرم افزارهای مایکروسافت آفیس است. Office 365 حاوی همان برنامه‌های اصلی نرم افزار آفیس است. از مهم‌ترین ابزارهایی که در داخل آفیس آنلاین وجود دارد می‌توان به Word، Excel، PowerPoint، Outlook، OneNote و… اشاره کرد. همچنین در نرم افزار Office365 شاهد برنامه‌ها و سرویس‌های دیگری مانند Publisher، Planner، OneDrive، Exchange، SharePoint، اسکایپ، یامر و Teams هستیم.

به منظور استفاده از سرویس office365 نیاز است تا اقدام به خرید لایسنس آفیس 365 کرده و از این طریق فرآیند فعال سازی آفیس 365 را انجام دهید. در حال حاضر لایسنس آفیس 365 شاهد مدل‌های مختلفی چون شخصی، خانواده‌ای چند کاربره، دانش آموزی، مشاغل، سازمان‌های غیرانتفاعی و مؤسسات آموزشی هستیم. همچنین سرویس office365 نسخه‌های آنلاین و مخصوص تلفن همراه نیز دارد که با نام آفیس آنلاین شناخته می‌شوند که از طریق آن کاربران می‌توانند به صورت رایگان به نسخه‌های محدود برنامه‌های آفیس دسترسی داشته باشند.

تفاوت سرویس office365 با نسخه‌های قبلی آفیس چیست؟

اگر بخواهیم نگاهی به سرویس office365 انداخته و در مورد تفاوت آن با نسخه‌های قبلی این مجموعه صحبت کنیم باید به این نکته اشاره کرد که آفیس 365 یک سرویس اشتراکی است، به این معنی که کاربران به جای خرید مجموعه کامل آفیس، اقدام به پرداخت هزینه اشتراک ماهانه برای دسترسی به این سرویس در سطح دلخواه خود می‌کنند.

با مدل مبتنی بر اشتراک نرم افزار Office365، کاربران به آخرین نسخه این نرم افزار دسترسی دارند، زیرا پلتفرم از سوی مایکروسافت همواره به روزرسانی می‌شود، در حالی که کاربرانی که نسخه‌های قبلی آفیس را خریداری می‌کنند نیاز دارند تا به صورت دسته آخرین نسخه را خریداری کرده و فرآیند بروزرسانی را انجام دهند.

Office 365 همچنین به عنوان یک برنامه کاربردی ابری ساخته شده است. اگرچه نسخه‌های دسکتاپ برنامه‌های آن با برنامه‌های خاصی در دسترس هستند، اما به صورت دقیق سرویس office365 برای استفاده آنلاین طراحی شده است. همه برنامه‌ها، خدمات و داده‌های تولید شده توسط نرم افزار Office 365 بر روی سرورهای مایکروسافت میزبانی می‌شوند.

فعال سازی آفیس 365

این موضوع باعث شده تا به منظور استفاده از آفیس آنلاین کاربران نیازی به نصب نرم افزار یا نگهداری سخت افزاری برای اجرای آن ندارند. Office 365 همچنین دارای میزبانی ایمیل و فضای ذخیره سازی ابری است، بنابراین کاربران می‌توانند فایل‌های خود را به صورت آنلاین میزبانی کنند و از هر دستگاهی که به اینترنت وصل می‌شود، در هر کجا و هر زمان که نیاز داشته باشند، به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

سرویس Office 365 برای شامل چه برنامه‌ها و خدماتی است؟

در صورتی که اقدام به خرید لایسنس آفیس 365 و فعال سازی آفیس 365 کنید، این امکان برای شما وجود دارد تا به برنامه‌ها و ابزارهای مختلفی دسترسی پیدا کنید. اگر بخواهیم شما را با برنامه‌ها و خدمات موجود در سرویس office365 آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • Word
 • Excel
 • PowerPoint
 • Outlook
 • OneNote
 • Publisher
 • Exchange
 • SharePoint
 • Skype for Business
 • Microsoft Teams
 • OneDrive for Business

هزینه اشتراک Office 365

نرم افزار Office365 دارای چندین مدل اشتراک مختلف است که هر کدام قیمت گذاری متفاوتی دارند. اگر بخواهیم شما را با هزینه اشتراک این سرویس آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • Office 365 Business Essentials: $5.00 در ماه
 • Office 365 Business: $8.25 در ماه
 • Office 365 Business Premium: $12.50 در ماه
 • Office 365 ProPlus: $12.00 در ماه
 • Office 365 Enterprise E1: $8.00 در ماه
 • Office 365 Enterprise E3: $20.00 در ماه
 • Office 365 Enterprise E5: $35.00 در ماه

تفاوت اشتراک‌های سرویس office365

اگر بخواهیم نگاهی به پلن‌های مختلف آفیس 365 بیاندازیم و در مورد تفاوت هر پلن صحبت کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

office365 چیست؟

Office 365 Business Essentials

برنامه‌های موجود در این پلن شامل نسخه‌های وب ورد، اکسل و پاورپوینت می‌شود. این پلن دارای سیستم SharePoint، Skype، Microsoft Teams، 1 ترابایت ذخیره سازی فایل OneDrive و اشتراک گذاری Microsoft Planner همراه با پشتیبانی تلفنی و وب است. این پلن دارای سرویس میزبانی ایمیل همراه با فضا 50 گیگابایتی و آدرس دامنه ایمیل سفارشی است.

Office 365 Business

در این پلن شاهد نسخه‌های دسکتاپ Outlook، Word، Excel، PowerPoint، OneNote و Access هستیم. همچنین شما به نسخه‌های وب Word، Excel و PowerPoint دسترسی خواهید داشت. این پلن دارای 1 ترابایت فضا ذخیره سازی فایل OneDrive و 24/7 پشتیبانی تلفن و وب است. البته در این پلن سرویس میزبانی ایمیل وجود ندارد.

Office 365 Business Premium

در این پلن شاهد نسخه‌های دسکتاپ Outlook، Word، Excel، PowerPoint، OneNote و Access در کنار نسخه‌های وب Word، Excel و PowerPoint هستیم. امکان دسترسی به Exchange، SharePoint، Skype for Business، Microsoft Teams، سرویس میزبانی ایمیل، 1 ترابایت فضا در OneDrive، Microsoft Planner، Microsoft StaffHub، Microsoft Connections، Microsoft Listings از دیگر خدمات موجود در این پلن است. این نسخه دارای یک صندوق پستی 50 گیگابایتی و آدرس دامنه ایمیل سفارشی نیز است.

Office 365: ProPlus

در نسخه Office 365: ProPlus شاهد امکان دسترسی به نسخه‌های رومیزی Outlook، Word، Excel، PowerPoint، OneNote، Access و Publisher هستیم. همچنین می‌توانید به نسخه‌های تحت وب Word، Excel و PowerPoint دسترسی پیدا کنید. در این پلن شاهد 1 ترابایت فضا ذخیره سازی فایل OneDrive و همچنین پشتیبانی تلفنی و تحت وب هستیم.

Office 365: Enterprise E1

لایسنس Office 365: Enterprise E1 دارای نسخه‌های وب ورد، اکسل و پاورپوینت است. از سوی دیگر شما می‌توانید به سرویس‌هایی چون SharePoint، Skype، Teams، Yammer، Microsoft StaffHub و Microsoft Planner دسترسی پیدا کنید. در این پلن 1 ترابایت ذخیره سازی فایل OneDrive به شما ارائه می‌شود. این لایسنس دارای یک صندوق پستی 50 گیگابایتی و آدرس دامنه ایمیل سفارشی نیز است.

لایسنس آفیس 365

Office 365: Enterprise E3

در پلن Office 365: Enterprise E3 امکان دسترسی به نسخه‌های دسکتاپ Outlook، Word، Excel، PowerPoint، OneNote، Access و Publisher در کنار نسخه‌های وب Word، Excel و PowerPoint وجود دارد.

همچنین در این لایسنس شما می‌توانید به سرویس‌هایی چون SharePoint، Skype، Teams، Yammer، Microsoft StaffHub و Microsoft Planner دسترسی پیدا کرده و 1 ترابایت ذخیره سازی فایل OneDrive در کنار صندوق 100 گیگابایتی با آدرس دامنه ایمیل سفارشی استفاده کنید.

Office 365: Enterprise E5

آخرین پلنی که در سرویس office365 ارائه می‌شود، Office 365: Enterprise E5 است. با خرید این لایسنس شما می‌توانید به نسخه‌های رومیزی Outlook، Word، Excel، PowerPoint، OneNote، Access و Publisher دسترسی پیدا کنید. همچنین نسخه‌های وب Word، Excel و PowerPoint نیز در این پلن در دسترس است.

همچنین خدمات کامل مجموعه آفیس در این پلن به شما ارائه می‌شود. در نهایت نیز لازم به ذکر است که در این پلن صندوق پستی 100 گیگابایتی و آدرس دامنه ایمیل سفارشی نیز در اختیار شما قرار می‌گیرد.

خرید لایسنس آفیس 365

در صورتی که علاقه مند هستید تا لایسنس آفیس 365 را خریداری و اقدام به فعال سازی آفیس 365 کنید، این امکان برای شما وجود دارد تا از طریق فروشگاه مجموعه مجازیاتو لایسنس این سرویس را خریداری کنید. مجموعه مجازیاتو این امکان را فراهم کرده تا شما بتوانید سرویس office365 به مدل‌های اشتراکی و یا کرکی سفارش داده و با قیمت بسیار پایین‌تر از قیمت جهانی، عضو این سرویس شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.