آموزش

آیا ساختن کانال یوتیوب رایگان است؟

یک کانال شخصی YouTube برای همه افرادی که به عنوان عضو به YouTube می پیوندند در دسترس است. با ساخت کانال یوتیوب به امکانات متعددی دسترسی خواهید داشت. شما همچنین می توانید بیش از یک کانال YouTube داشته باشید. اگر درباره چگونگی کارکرد کانال های یوتیوب و این موضوع که آیا ساختن کانال یوتیوب رایگان است سوال دارید، مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

یوتیوب، شبکه ویدیویی متعلق به گوگل، دارای بیش از یک میلیارد کاربر فعال است. مردم هر روز صدها میلیون ساعت ویدیو در یوتیوب تماشا می کنند و میلیاردها بازدید ایجاد می کنند. ساختار یوتیوب به نحوی طراحی شده است که هر ویدیو در کانالی مشخص آپلود می شود و با عضویت در آن کانال، می توانید به ویدیوهایی مشابه یا از همان سازنده دسترسی داشته باشید.

اگر برای لغو کردن اشتراک یوتیوب خود مشکل دارید میتوانید به مطلب چرا نمی‌توانم اشتراک YouTube خود را لغو کنم؟ مراجعه کنید تا مشکل لغو اکانتتون برطرف بشود .

ساخت کانال یوتیوب رایگان

ساخت کانال یوتیوب رایگان

کانال یوتیوب چیست؟

کانال شما جایی است که این امکان را فراهم می سازد تا ویدیوهایی را که می ‌سازید و آپلود می ‌کنید، ویدیوهایی که تماشا می ‌کنید و می ‌پسندید و لیست پخش ویدیوهایی که ایجاد می ‌کنید را گروه ‌بندی کنید.

می ‌توانید یک کانال YouTube برای کسب ‌و کارتان راه ‌اندازی کنید و همه ویدیوهایتان را با هم جمع کنید. ساخت کانال یوتیوب به شما امکان می دهد کانال خود را با تصاویری که نماینده شرکت شما هستند سفارشی سازی کنید. کانال شما شامل بخش «درباره» است که در آن می‌ توانید شرح کوتاهی از کسب ‌و کار خود و پیوندی به وب ‌سایت یا جزئیات تماس خود ارائه دهید.

کانال شما یک آدرس وب (URL) خواهد داشت که می توانید آن را در وب سایت یا مطالب بازاریابی خود تبلیغ کنید. مردم می توانند در کانال شما مشترک شوند. این بدان معناست که وقتی آنها وارد YouTube می شوند ویدیوهای شما در صفحه اصلی YouTube آن ها لیست می شود.

همچنین می ‌توانید «لیست‌ های پخش» را در کانال YouTube خود ایجاد کنید تا ویدیوهای خود را بر اساس موضوع یا نوع سازماندهی کنید. برای مثال، می ‌توانید یک لیست پخش حاوی ویدیوهای مربوط به هر یک از دسته ‌بندی ‌های محصول خود داشته باشید، یا ممکن است یک لیست پخش برای ویدیوهای ارائه ‌شده توسط مشتریانتان داشته باشید.

میتوانید برای توضیحات تکمیلی تر به وب سایت یوتیوب مراجعه کنید.

آیا ساخت کانال یوتیوب رایگان است

آیا ساخت کانال یوتیوب رایگان است

چرا ساخت کانال یوتیوب اینقدر محبوبیت دارد؟

کانال، حضور شخصی یک عضو در یوتیوب است، مشابه دیگر بستر‌های رسانه ‌های اجتماعی، برای فعالیت برجسته و حساب شده در آن رسانه، باید اکانت خاص آن شبکه را برای تولید محتوای اختصاصی ایجاد نمایید.

YouTube مکانی را برای جست و جوی کانال ‌های مختلف فراهم می ‌کند که در آن می‌ توانید کانال ‌های محبوبتان را بررسی کنید و در صورت تمایل در آنها مشترک شوید. برای دسترسی آسان به کانال ‌های مورد علاقه‌ تان، هر زمان که از YouTube بازدید می ‌کنید، اشتراک‌ های شما فهرست می ‌شوند.

یوتیوب از محبوب ترین بسترهای اینترنتی است که کاربرانی میلیاردی دارد. این سرویس با نمایش دادن سرویس های تبلیغاتی، امکانی برای کسب درآمد نیز فراهم کرده است. صاحبان کانال های پربازدید، بر حسب تعداد اعضای کانال و همچنین تعداد تماشای هر ویدیو، مبلغی را به عنوان حق تبلیغات از طرف گوگل دریافت می کنند.

در صورت مدیریت صحیح محتوای کانال خود، می توانید به درآمدهایی دلاری با ارقامی نجومی دست پیدا کنید. میزان بالای این درآمد در کنار ویژگی های شغلی جذابی که تولید محتوای ویدیویی ارائه می کند، موجب شده است تا افراد زیادی به ساخت کانال یوتیوب علاقه نشان دهند.

YouTube دارای ویژگی هایی است که به کسب و کارها اجازه می دهد ویدیوهای خود را برای افرادی که ممکن است به آنها علاقه مند باشند تبلیغ کنند و مشتریان را بر اساس جمعیت، موضوعات یا علایق هدف قرار دهند.

هر بار که فردی ویدیوی شما را مشاهده می کند، تبلیغ کنندگان هزینه می پردازند. شما می توانید انتخاب کنید که تبلیغ شما در کدام مکان ها نمایش داده شود، در چه قالبی باشد و حتی برای هر نمایش چقدر آماده باشید (اگر می خواهید برجستگی تبلیغ خود را نسبت به رقبای خود افزایش دهید).

برای تهیه اشتراک یوتیوب پرمیوم و استفاده از تمامی امکانات یوتیوب میتوانید به صفحه خرید اکانت یوتیوب پریمیوم مراجعه کنید

چنل یوتیبوب

چنل یوتیبوب

اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید و با امید درآمدهای هیجان انگیز، قصد ساخت کانال یوتیوب را دارید، حتما با دو سوال اساسی روبرو شده اید؛

 1. آیا ساخت کانال یوتیوب رایگان است؟
 2. نحوه ساخت کانال یوتیوب به چه صورتی است؟

در ادامه این مقاله سعی شده است تا به این دو پرسش اساسی پاسخ داده شود و راهنمایی اولیه ای برای شروع مسیر ساخت کانال یوتیوب در اختیار شما قرار دهد.

آیا ساخت کانال یوتیوب رایگان است؟

در ابتدای مسیر ساخت کانال یوتیوب شاید برایتان سوال شده باشد که آیا نیاز به صرف هزینه خاصی می باشد یا ساخت کانال یوتیوب رایگان است؟

پاسخ این سوال به صورت کوتاه این است که بله! ساخت کانال یوتیوب تماما رایگان است. در هیچ کدام از مراحل ساخت که در ادامه توضیح داده خواهند شد، نیاز به پرداخت هیچ مبلغی نیست.

اما جایی که مسئله صرف هزینه های سنگین مطرح می شود، در مسیر بهبود بخشیدن کانال و افزایش تعداد بازدیدها و مشترکین می باشد. برای تولید محتواهای ویدیویی باکیفیت، طبعا به تجهیزات تخصصی و باکیفیت نیازمند خواهید بود. تهیه اکثر این لوازم نیاز به صرف هزینه های میلیونی دارد.

پس ساخت کانال یوتیوب به صورت کلی رایگان است اما این هزینه های جانبی و هزینه های ضروری برای رشد کانال است که به باید برایش برنامه ریزی کنید و آماده باشید.

ساخت کانال یوتیوب

ساخت کانال یوتیوب

نحوه ساخت کانال یوتیوب به چه صورتی است؟

همه می توانند بدون داشتن حساب کاربری ویدیوهای یوتیوب را مشاهده کنند. با این حال، اگر قصد آپلود ویدیو، اضافه کردن نظر یا ایجاد لیست پخش را دارید، باید ساخت کانال یوتیوب را به اتمام برسانید.

حساب‌ های YouTube از همان اطلاعات ورود به سیستم حساب ‌های Google استفاده می ‌کنند، به این معنی که اگر از قبل یک حساب یوتیوب داشته باشید، ساخت کانال یوتیوب حتی آسان ‌تر خواهد بود. اگر از سایر سرویس ‌های Google مانند Gmail، Google Calendar، Google Photos، Google Drive و غیره استفاده می ‌کنید، لازم نیست یک حساب Google جدید برای باز کردن یک کانال YouTube ایجاد کنید.

مراحل ساخت کانال یوتیوب به شرح ذیل می باشد:

 1. با حساب Google خود وارد YouTube شوید.
 2. بهcom بروید و روی «ورود به سیستم» در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید
 3. به تنظیمات YouTube خود بروید
 4. در گوشه سمت راست بالای صفحه، روی نماد نمایه خود کلیک کنید و سپس روی “ایجاد کانال” کلیک کنید.
 5. اطلاعات نمایش داده شده از جمله نام و تصویر حساب خود را بررسی کنید و برای ساخت کانال یوتیوب خود، صحت اطلاعات را تأیید کنید.
ساخت کانال یوتیوب پرمیوم

ساخت کانال یوتیوب پرمیوم

نحوه ساخت اکانت یوتیوب بدون داشتن حساب گوگل

اگر قبلاً یک حساب Google راه ‌اندازی نکرده ‌اید، قبل از شروع به کار در YouTube، باید آن را ایجاد کنید. برای ساخت کانال یوتیوب بدون داشتن حساب گوگل، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. بهcom سر بزنید
 2. روی “ورود به سیستم” کلیک کنید
 3. اکنون گزینه ایجاد حساب کاربری گوگل را انتخاب کنید
 4. مراحل ایجاد حساب گوگل خود را دنبال کنید
 5. اکنون، حساب گوگل شما راه اندازی شده است و می توانید مراحل مذکور در بالا را برای ایجاد یک کانال YouTube دنبال کنید.
 6. پس از این مرحله، این فرصت را خواهید داشت که کانال خود را بیشتر سفارشی کنید. گزینه هایی برای این موارد را خواهید دید. مثل؛
 • آپلود عکس پروفایل
 • اضافه کردن توضیحات کانال
 • افزودن لینک سایت های شما و پیوندهای سفارشی به یک وب سایت یا وبلاگ و همچنین پیوندهای شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام یا توییتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.