آموزش

چرا نمی‌توانم اشتراک YouTube خود را لغو کنم؟

با خرید اشتراک یوتیوب می‌توانید از امکانات خاص آن استفاده کنید اما ممکن است نحوه لغو اشتراک در یوتیوب برای شما پیچیده شود. در صورت همراهی با ما، راه‌حل‌های مناسب برای مشکلات به وجود آمده در فرایند حذف اشتراک یوتیوب را پیدا می‌کنید.

چرا نمی‌توانم اشتراک YouTube خود را لغو کنم؟

ممکن است شما از عضویت یا خرید اشتراک در یوتیوب پشیمان شده و اکنون می‌خواهید اشتراک خود را لغو کنید اما با مشکل مواجه شده‌اید. گاهی برطرف کردن مشکل به‌راحتی توسط شما قابل انجام است اما در برخی موارد باید حتماً از یک فرد باتجربه یا حرفه‌ای کمک بگیرید. ما در اینجا به شما کمک می‌کنیم که مشکلات احتمالی فرایند لغو اشتراک در یوتیوب را رفع کنید.

همچنین اگر میخواهید برای کودکان خود اکانت یوتیوب بسازید و نمیدانید چگونه به مطلب چگونگی ساخت اکانت یوتیوب کودکان؟ مراجعه کنید .

نحوه حذف اشتراک یوتیوب

نحوه حذف اشتراک یوتیوب

شیوه حذف نسخه رایگان YouTube Premium

معمولاً همه افراد پیش از خرید نسخه اصلی و ثبت اشتراک یوتیوب خود، نسخه آزمایشی آن را فعال می‌کنند. پس از استفاده این طرح و داشتن رضایت کامل، به خرید اشتراک پولی آن را اقدام می‌کنند. این امر طبیعی است که برخی افراد از خرید اشتراک پولی پشیمان می‌شوند اما راهی برای لغو خودکار اشتراک پولی آن پیدا نمی‌کنند. لغو اشتراک رایگان یوتیوب دو حالت دارد، با ما همراه باشید تا ترفند لغو آن را به شما آموزش دهیم.

 • اگر در هنگام ثبت‌نام، اطلاعات کارت‌بانکی خود را در اختیار یوتیوب قرار نداده باشید، این سایت نمی‌تواند به‌صورت خودکار برای شما اشتراک فعال کند. اگر می‌خواهید بدون ثبت اطلاعات کارت خود، از دوره رایگان اشتراک یوتیوب استفاده کنید باید در Google Payments این کار را انجام دهید. حال با ورود به قسمت روش‌های پرداخت، روی گزینه حذف کلیک کنید. با این کار همه جزئیات مربوط به پرداخت شما حذف می‌شوند و می‌توانید تا پایان دوره، از اشتراک رایگان خود استفاده کنید.
 • درروش بعدی که توسط یکی از کاربران ارائه‌شده است باید ابتدا روی گزینه تمدید کلیک کنید. با انتخاب تمدید دوره آزمایشی رایگان به صفحه خرید و عضویت بازگردید. با کلیک کردن روی گزینه YouTube Premium، غیرفعال کردن را انتخاب کنید. با انجام این مراحل اشتراک شما لغو می‌شود.

آیا اشتراک یوتیوب شما با موفقیت لغو شده است؟

اگر نحوه لغو اشتراک در یوتیوب را به‌درستی پیاده‌سازی کرده‌اید، احتمالاً الآن اشتراک شما حذف‌شده است. درصورتی‌که نسبت به حذف آن تردید دارید، با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید نسبت به این امر اطمینان حاصل کنید:

 • هنگامی‌که اشتراک شما با موفقیت حذف شود، یک ایمیل با همین محتوا برای شما ارسال می‌شود. با جست‌وجوی صندوق دریافت ایمیل خود، اگر یک ایمیل با محتوای حذف اشتراک در یوتیوب مشاهده کردید؛ یعنی کار شما به‌درستی انجام‌شده است. انتهای آدرس ایمیل موردنظر با @youtube.com به پایان می‌رسد.
 • با مراجعه به سایت com/purchases آخرین گردش حساب خود را بررسی کنید. اگر یک تاریخ مشخص برای پایان دسترسی شما به امکانات یوتیوب در آنجا وجود داشت، یعنی مراحل لغو را به‌درستی طی کرده‌اید؛ در غیر این صورت دوباره باید مراحل لغو را انجام دهید.

اگر ویژگی های اکانت یوتیوب پرمیوم را نمیدانید میتوانید به مطلب اکانت پرمیوم یوتویب چه تفاوتی با اکانت معمولی دارد مراجعه کنید .

لغو اشتراک یوتیوب

لغو اشتراک یوتیوب

راه‌حل رفع مشکل در فرایند حذف اشتراک یوتیوب

در ابتدای امر به این نکته اشاره می‌کنیم که هرگاه قصد داشتید یک عمل مانند حذف اشتراک در یوتیوب را برای اولین بار انجام دهید، حتماً از راهنمایی استفاده کنید. ممکن است شما در برخی مراحل سردرگم شده و گزینه اشتباه انتخاب کنید که درنهایت با مشکل موجه می‌شوید. اما اگر شخصاً به انجام این کار اقدام کرده و در این مسیر با مشکل مواجه شدید یا پس از اتمام مراحل، اشتراک شما لغو نشده بود، بهتر است در مرحله اول یکی از کارهای زیر را انجام دهید:

 • مرورگر وب (گوگل کروم، موزیلا یا …) را بسته و دوباره بازکنید. حال برنامه را دوباره بازکرده و مراحل لغو را سپری کنید.
 • از یک مرورگر دیگر برای حذف اشتراک خود استفاده کرده و مراحل لغو را دوباره سپری کنید.
 • یک دستگاه دیگر را برای حذف اشتراک حساب خود امتحان کنید.

چرا پس از لغو اشتراک، حساب یوتیوبم دوباره شارژ شد؟

گاهی ممکن است شما اشتراک یوتیوب خود را لغو کنید اما دوباره شاهد شارژ حساب خود باشید، این امر ممکن است به یکی از دلایل زیر رخ دهد:

 • ممکن است هزینه‌ای که مشاهده می‌کنید، بابت شارژ یکی دیگر از سرویس‌های خریداری‌شده از گوگل باشد. با بررسی حساب خود در Google Pay می‌توانید از این امر اطلاع پیدا کنید.
 • ممکن است به‌طور اشتباه حساب یوتیوب شما دوباره شارژ شده باشد یا شخصی که امکان دسترسی به‌حساب شمارا دارد، دوباره آن را تمدید کرده باشد. با بررسی صفحه com/purchases از اشتراک خود اطلاع پیداکرده و در صورت نیاز دوباره مراحل حذف اشتراک یوتیوب را سپری کنید.
 • اگر شما بیشتر از یک اشتراک یوتیوب داشته باشید، ممکن است اشتراک‌های دیگر شما شارژ شده باشند. بهتر است حساب‌های گوگل خود را چک کنید.
 • درصورتی‌که با استفاده از ios اشتراک یوتیوب خود را خریده باشید، شاید لازم باشد که از روش متفاوتی برای لغو آن استفاده کنید. اگر همه مراحل لغو اشتراک را سپری کردید اما
 • همچنان حساب شما فعال بود، بهتر است با پشتیبانی Apple ارتباط برقرار کرده و مشکل خود را رفع کنید.

همچنین مطلب چگونگی کسب درآمد از یوتیوب به شما کمک میکند تا نحوه کسب درآمد از یوتیوب را به صورت کامل یاد بگیرید.

اشتراک یوتیوب پرمیوم

اشتراک یوتیوب پرمیوم

نحوه بررسی حساب‌های فعال گوگل چگونه است؟

با سپری کردن 4 مرحله، به‌راحتی می‌توانید به همه حساب‌های فعال خود در گوگل دسترسی پیدا کنید. در ادامه این مراحل را به شما آموزش می‌دهیم.

 1. ابتدا باید روی عکس نمایه حساب کاربری خود کلیک کنید تا یک منو باز شود.
 2. حال در منو ظاهرشده، روی گزینه تغییر حساب کاربری کلیک کنید تا همه حساب‌های فعال را به شما نمایش دهد.
 3. در این مرحله مشاهده می‌کنید که یک تیک در کنار حساب کاربری کنونی شما وجود دارد. اگر حساب‌های دیگری ظاهر شدند که به شما تعلق دارند، روی آن‌ها کلیک کنید تا بازشوند.
 4. با استفاده از این حساب جدید به سایت com/purchases مراجعه کرده و بررسی کنید که آیا با این حساب اشتراک یوتیوب خریداری‌شده است یا خیر. اگر اشتراکی ثبت‌شده بود، در صورت تمایل می‌توانید آن را لغو کنید. با سایر حساب‌های کاربری خود نیز این مراحل را طی کنید تا از داشتن اشتراک یوتیوب آن‌ها مطلع شوید.

با لغو اشتراک یوتیوب بازهم می‌توان از مزایای آن استفاده کرد؟

شما در آخرین پرداخت خود، هزینه اشتراک یک مدت‌زمان مقرر را واریز کرده‌اید؛ به همین دلیل می‌توانید تا پایان آن زمان از یوتیوب استفاده کنید. حال اگر پیش از اتمام دوره موردنظر به لغو اشتراک در یوتیوب بپردازید، بازهم می‌توانید تا پایان زمان مقرر از اشتراک خود استفاده کنید؛ زیرا شما هزینه آن دوره را کامل پرداخت کرده‌اید.

درواقع کاری که شما الآن انجام داده‌اید این است که به یوتیوب گفته‌اید که هزینه عضویت در دوره بعدی را پرداخت نمی‌کنید. با بررسی صفحه youtube.com/purchases می‌توانید از زمان پایان اعتبار اشتراک خودآگاه شوید.

به دلیل اینکه کشور ایران تحت تحریم قرار دارد، خرید اشتراک از بسیاری از سایت ها و اپلیکیشن‌ها برای ما امری دشوار است؛ بنابراین به یک واسطه قدرتمند نیاز داریم. یکی از بهترین سایت‌هایی که می‌تواند در خرید یا لغو اشتراک سرویس‌های مختلف به ما کمک کند، سایت مجازیاتو است. شما می‌توانید با استفاده از این سایت اشتراک اکانت‌ها پریمیوم و محصولات مجازی را به‌صورت قانونی به دست آورید.

انجام برخی کارها مانند لغو اشتراک در یوتیوب امری دشوار و پیچیده است که در بیشتر مواقع هم انجام آن‌ها با شکست مواجه می‌شود. سایت مجازیاتو این کارها را بدون هیچ مشکل و در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای شما انجام می‌دهد.

اگر میخواهید یک حساب یوتیوب پرمیوم بدون هیچ گونه مشکلی داشته باشید میتوانید از صفحه خرید اکانت یوتیوب پرمیوم در مجازیاتو اقدام به خرید کنید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.