نقد و بررسی

گرین روم اسپاتیفای

اسپاتیفای به تازگی اپلیکیشن جدیدی را به نام گرین روم برای اندروید و ios معرفی کرده است. گرین روم اسپاتیفای در واقع یک اپلیکیشن برای برگزاری کنفرانس صوتی زنده بین کاربران از سراسر جهان است. درست مثل اپلیکیشن محبوب کلاب هاوس، در Greenroom Spotify هم شما می توانید وارد گروه های مختلف شوید و راجع به مسائل مختلف صحبت کنید و یا آن که حتی گروه خودتان را برای بحث صوتی زنده راه اندازی کنید.

اگر می خواهید بدانید که greenroom spotify چیست و چگونه کار می کند، این مطلب به تمام سوالات شما راجع به گرین روم اسپاتیفای پاسخ می دهد.

اگر میخواهید بررسی کاملی بین اکانت های موزیک انجام دهید میتوانید از مطلب مقایسه اکانت های موزیک استفاده کنید .

بررسی کامل اسپاتیفای گرین روم

بررسی کامل اسپاتیفای گرین روم

گرین روم اسپاتیفای چیست؟

با معرفی گرین روم، اسپاتیفای برای اولین بار پا در بازار شبکه های اجتماعی گذاشت. این اپلیکیشن اجتماعی صوتی (که شباهت زیادی به کلاب هاوس دارد)، به کاربران امکان می دهد تا در مورد موضوعات مختلف مثل ورزش، موسیقی و فرهنگ به بحث و گفت و گوی زنده بپردازند.

اخیرا اسپاتیفای اعلام کرده که هنوز در حال توسعه قابلیت ها و امکانات Greenroom Spotify است و برای انجام این کار، با دقت رفتار کاربران در این اپلیکیشن جدید را مطالعه خواهد کرد. حتی گفته شده است که ممکن است بعضی از قابلیت های اساسی گرین روم، به اپلیکیشن اصلی اسپاتیفای نیز منتقل شوند.

اپلیکیشن گرین روم اسپاتیفای ابتدا توسط Betty Labs‌ ساخته شده بود و سپس در بهار گذشته، اسپاتیفای آن را تصاحب کرد. در ابتدا این اپلیکیشن فقط برای طرفداران ورزش های مختلف شکل گرفته بود و کاربران آن صرفا به بحث و تبادل نظر راجع به مسابقات و تیم های ورزشی می پرداختند.

اما از زمانی که اسپاتیفای صاحب امتیاز این اپلیکیشن شده، به تدریج موضوعات جدیدی از جمله موسیقی نیز به موضوعات بحث ها اضافه شده اند. همچنین اسپاتیفای تم رنگی، فونت و برخی دیگر از ویژگی های ظاهری این اپلیکیشن را تغییر داده تا کاملا آن را به عضو جدیدی از خانواده اسپاتیفای تبدیل کرده باشد.

یکی از قابلیت های جذاب Greenroom Spotify این است که در این اپلیکیشن شما می توانید خیلی راحت گفت و گوهای هر اتاق را ضبط کنید تا بعدا از آن به عنوان پادکست استفاده کنید و یا به آرشیو شخصی خود اضافه نمایید.

برای کسب اطلاعات کامل درباره سرویس spotify due میتوانید به مطلب spotify due و کاربرد آن مراجعه کنید

green room spotify

green room spotify

نحوه ثبت نام در اسپاتیفای گرین روم

یکی از سوالات پر تکرار در مورد اسپاتیفای گرین روم این است که آیا برای ثبت نام در اسپاتیفای گرین روم باید اکانت پریمیوم اسپاتیفای داشته باشیم؟ نه برای ورود و استفاده از تمام قابلیت های موجود در گرین روم اسپاتیفای، شما نیاز به اکانت پریمیوم نخواهید داشت.

اگر می خواهید ببینید که greenroom spotify چیست و چگونه کار می کند، تنها کافی است اپلیکیشن آن را دانلود کنید و با ساخت یک حساب کاربری رایگان، وارد آن شوید. در واقع برای استفاده از این اپلیکیشن و ثبت نام در آن، لازم نیست هیچ پولی پرداخت کنید.

همچنین بر خلاف کلاب هاوس که برای ورود به آن باید دعوت نامه داشته باشید، برای ورود و ثبت نام در Greenroom Spotify نیاز به دعوتنامه از کسانی که قبلا عضو گرین روم شده اند نخواهید داشت.

برای تهیه اشتراک اسپاتیفای میتوانید به صفحه خرید اکانت اسپاتیفای spotify مراجعه کنید.

رابط کاربری Greenroom Spotify

از آن جایی که کارکرد اصلی اسپاتیفای و کلاب هاوس یکی است و هر دوی آن ها یک شبکه اجتماعی بر پایه کنفرانس صوتی زنده هستند، رابط کاربری آن ها هم شباهت زیادی به یکدیگر دارد.

در گرین روم اسپاتیفای شما گروه های مختلفی را خواهید دید که هر کدام در اتاق های خود راجع به موضوعات متنوعی مثل کمدی، NBA، موسیقی، موضوعات اجتماعی و غیره صحبت می کنند.

اسپاتیفای اعلام کرده است که در آینده ای نزدیک قرار است تا برنامه های جدیدی را به این پلتفرم اضافه کند تا برای کاربران سرگرم کننده تر باشد. همچنین از آن جایی که این اپلیکیشن در ابتدا به شکل تخصصی برای بحث و گفت و گوهای ورزشی طراحی شده بود، اسپاتیفای قصد دارد تا محتوا های ورزشی جذابی را نیز به آن اضافه کند تا رضایت کاربران قدیمی را نیز جلب کند.

گرین روم اسپاتیافای

گرین روم اسپاتیافای

چگونه در Greenroom Spotify یک اتاق ایجاد کنیم و یا عضو یک اتاق شویم؟

بعد از ورود به اپلیکیشن گرین روم، در قسمت پایینی صفحه دکمه Create Room را خواهید دید. با زدن روی این دکمه، می توانید یک اتاق جدید را برای بحث و گفت و گوی صوتی زنده ایجاد کنید. شما می توانید خیلی راحت افراد دیگری را که در پلتفرم گرین روم می شناسید به گروه خود دعوت کنید و اگر آن ها بخواهند، می توانند به راحتی عضو اتاق شما شوند و بحث را آغاز کنند.

اگر هم خودتان بخواهید وارد اتاق های دیگر شوید، می توانید از بین اتاق های فعال در صفحه اصلی گرین روم هر کدام را که می خواهید انتخاب کرده و وارد آن شوید. همچنین اگر نوتیفیکیشن گرین روم اسپاتیفای فعال باشد، هر زمان که گروه هایی که در آن عضو هستید و یا افرادی که آن ها را فالو می کنید یک اتاق جدید راه بیندازند، شما از آن باخبر خواهید شد و می توانید در آن شرکت کنید.

همانطور که قوانین اسپاتیفای در اپلیکیشن موزیک این شرکت بیان می کنند، در Greenroom Spotify نیز تبلیغ و تمجید از خشونت، محتوای نامناسب برای کودکان و نوجوانان و محتوای تحریک آمیز به شکل جدی ممنوع هستند و در صورت گزارش کاربران، اسپاتیفای با ادمین اتاق هایی که این تخلفات را انجام دهند برخورد خواهد کرد.

همانطور که اشاره کردیم، گرین روم اسپاتیفای هنوز در اول راه خود است و با هر آپدیت، قابلیت های جدیدی به آن اضافه می شوند؛ بنابراین کاملا ممکن است که در طول چند ماه و یا حتی هفته آینده ویژگی ها و امکانات جدیدی به گرین روم اضافه شوند که بتوانند کاربران جدید را به خود جذب کنند.

علاوه بر این ها، اسپاتیفای اعلام کرده است که قصد دارد برای شدت بخشیدن به استقبال کاربران از اپلیکیشن گرین روم، طرح هایی را برای حمایت مالی از تولید کنندگان محتوا در این پلتفرم ارائه کند. پس باید منتظر باشیم علاوه بر قابلیت های جدید خود اپلیکیشن، کاربران نیز نقش مهمی در ارتقا کیفیت این پلتفرم اجتماعی صوتی ایفا کنند.

اگر برای دانلود اسپاتیفای مشکل دارید میتوانید به صفحه چگونگی دانلود برنامه اسپاتیفای ؟ مراجعه کنید .

تفاوت های گرین روم اسپاتیفای و کلاب هاوس

تا به اینجا در چند مورد مختلف اشاره کردیم که اسپاتیفای گرین روم و کلاب هاوس شباهت های زیادی بهم دارند؛ اما قطعا تفاوت هایی نیز وجود دارد که باعث می شود کاربران یکی از این اپلیکیشن ها را به دیگری ترجیح دهند. برای پاسخ به این سوال که تفاوت کلاب هاوس و Greenroom Spotify چیست می شود به این نکات کلیدی اشاره کرد:

  • هر کسی می تواند در گرین روم ادمین (میزبان) یک اتاق باشد در حالی که در کلاب هاوس فقط کاربران تایید هویت شده و یا creator ها این قابلیت را دارند.
  • بر خلاف کلاب هاوس که اجازه ضبط محتوای صوتی اتاق ها را نمی دهد، در گرین روم اسپاتیفای شما می توانید خیلی راحت فایل صوتی هر اتاق را دریافت کرده، آن را ویرایش کنید و سپس به شکل پادکست منتشر نمایید.
  • اسپاتیفای گرین روم همچنین امکان ضبط جلسات زنده را برای کار ویرایش و ارتقا کیفیت صوتی فایل ها ارائه می دهد که باعث می شود کاربران تجربه لذت بخشی از بحث در این پلتفرم داشته باشند.
  • برای اولین ورود و ثبت نام در اسپاتیفای گرین روم نیاز به هیچ گونه معرفی نامه ای ندارید و فقط کافی است اپلیکیشن را دانلود و نصب کرده و یک حساب کاربری رایگان در آن ایجاد کنید.
  • اسپاتیفای گرین روم سعی دارد تا قوانین سخت گیرانه تری نسبت به محتوای آزاردهنده مثل نفرت پراکنی، نژاد پرستی، ترویج خشونت و موارد مشابه داشته باشد تا این پلتفرم به یک شبکه اجتماعی امن برای
  • بحث و تبادل نظر تبدیل شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.