نقد و بررسی

گرامرلی Grammarly چیست؟

گرامرلی یک ویراستار آنلاین است که با استفاده از هوش مصنوعی، نوشته های انگلیسی را بررسی و تصحیح می کند. برای دسترسی به تمامی امکانات و قابلیت های آن، باید اشتراک گرامرلی را خریداری کنید؛ اما قبل از آن، اگر می خواهید بدانید که گرامرلی چیست و عضو شدن در سایت گرامرلی چگونه باعث بهبود نوشتار شما می شود، خواندن ادامه این مطلب را به شما توصیه می کنیم.

Grammarly چیست؟

اگر با نوشتن به زبان انگلیسی سروکار داشته باشید، احتمالا اسم سایت Grammarly به گوش شما خورده است. با بیش از ده میلیون کاربر فعال به شکل روزانه، گرامرلی محبوب ترین ابزار ویراستاری در سطح اینترنت محسوب می شود.

اما گرامرلی چیست و چگونه توانسته این محبوبیت را به دست بیاورد؟

برای پاسخ به سوال Grammarly چیست، ابتدا نحوه کار آن را بررسی می کنیم:

سایت گرامرلی و اپلیکیشن های آن که روی دستگاه های مختلف نصب می شوند، متن انگلیسی که شما به آن می دهید را بررسی می کند و به دنبال غلط های تایپی و یا نگارشی احتمالی می گردند. در نسخه رایگان سایت گرامرلی، اشتباهات بنیادی و اصلی مورد بررسی قرار می گیرند که شامل گرامر، استفاده از علائم نگارشی و غلط های املایی می شود.

میتوانید برای تهیه اشتراک گرامرلی به صفحه خرید اشتراک گرامرلی grammarly مراجعه کنید

گرامرلی

اما با خرید اشتراک گرامرلی، سطح ویراستاری ارتقا می یابد و به شما کمک می کند تا نوع بیان و سبک نوشتاری خود را نیز بهبود ببخشید و بتوانید با بیانی شیوا متون انگلیسی را بنویسید.

با استفاده از سایت گرامرلی می توانید نوشته های غیر حرفه ای و شلخته خود را به متونی واضح، قابل فهم و حرفه ای تبدیل کنید که نشان از تسلط بالای شما روی زبان انگلیسی خواهد داشت و به مرور زمان، توانایی های شما را نیز تقویت می کند.

قابلیت های سایت گرامرلی

در اینجا مهم ترین قابلیت های سایت Grammarly را که به تصحیح متون شما و همچنین تقویت مهارت نوشتاری شما در انگلیسی کمک می کنند، معرفی می کنیم:

گرامر و علائم نگارشی

با قرار دادن متن خود در اپلیکیشن و یا سایت گرامرلی، هوش مصنوعی قدرتمند گرامرلی تمامی اشکالات ساده و پیشرفته گرامری را بررسی می کند و راه های تصحیح آن را نیز به شما نشان می دهد.

همچنین اشکالاتی که ممکن است در استفاده از علائم نگارشی داشته باشید نیز توسط گرامرلی تشخیص داده می شوند. این اشکالات معمولا در استفاده از کاما، گیومه، خط فاصله، نقطه، کلمات مرکب و موارد مشابه رخ می دهند.

علاوه بر تشخیص اشکال ها و نشان دادن راه رفع آن ها، گرامرلی همچنین دلیل اشتباه بودن یک جمله یا علامت نگارشی را نیز به شما توضیح می دهد. این توضیحات معمولا به شکل خلاصه نوشته می شوند تا فهم آن ها راحت باشد.

در نتیجه حتی اگر دانش تخصصی ادبیات انگلیسی نداشته باشید، می توانید به راحتی متوجه دلیل اشتباهات خود بشوید.

بررسی غلط املایی

گرامرلی تک تک کلمات متن شما را برای غلط های املایی و تایپی بررسی می کند. ممکن است تصور کنید که نرم افزار ورد نیز این کار را انجام می دهد پس فایده استفاده از گرامرلی چیست؟ برای پاسخ به این سوال، کافی است چند بار با سایت گرامرلی کار کنید.

خواهید دید که دقت ویراستاری گرامرلی با هیچ نرم افزار دیگری در حال حاضر قابل مقایسه نیست. این نرم افزار می تواند کلمات یک متن را در قالب خود متن بررسی کند و با توجه به مفهوم جملات قبل و بعد، غلط های املایی شما را پیدا کند.

سرقت ادبی

یکی دیگر از قابلیت های کاربردی سایت گرامرلی به خصوص برای کسانی که کار آکادمیک می کنند، بررسی سرقت ادبی است. گرامرلی کلیت متن شما را اسکن می کند تا تشخیص دهد که آیا خواسته یا ناخواسته مرتکب سرقت ادبی و نقض کپی رایت شده اید یا نه.

البته که همه موارد سرقت ادبی با قصد و غرض انجام نمی شوند و به همین دلیل است که ابزارهایی مثل گرامرلی وجود دارند تا از ارتکاب ناخواسته به این امر جلوگیری کنند.

در نتیجه قبل از انتشار مطلب خود به شکل آنلاین و یا ارسال آن به دیگران، حتما یک بار آن را توسط گرامرلی اسکن کنید تا مطمئن شوید که متن شما هیچ شبهه ای از سرقت ادبی ندارد.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به وب سایت گرامرلی مراجعه کنیبد

grammarly چیست

grammarly چیست

سبک نوشتاری

از جذاب ترین قابلیت های سایت Grammarly این است که نکات، پیشنهادات و توصیه هایی را در خصوص سبک نوشتاری شما می دهد تا متن شما جذاب و شیوا به نظر برسد.

برای این کار، گرامرلی ابتدا از شما می خواهد تا هدف خود از متن را مشخص کنید. به عنوان مثال آیا می خواهید متن یک خبر یا یک گزارش علمی را بنویسید یا آن که یک متن هیجان انگیز و سرگرم کننده.

سپس با توجه به انتخاب شما، نکاتی را در خصوص طول جملات، کلمات به کار رفته، همبستگی متن و غیره ارائه می دهد که می توانند به شکل چشمگیری کیفیت نوشته شما را افزایش دهند.

در نهایت این نکات حتی باعث می شود مهارت های نویسندگی شما نیز آب دیده شود و پس از مدتی خواهید دید که حتی بدون کمک سایت گرامرلی هم می توانید متونی گیرا و درخشان بنویسید.

اشتراک گرامرلی برای چه کسانی مناسب است؟

فرقی ندارد که به چه هدفی به نویسندگی به زبان انگلیسی مشغول هستید. چه به شکل حرفه ای، چه متون عادی و غیر رسمی و چه با هدف سرگرمی بنویسید، در هر صورت گرامرلی یک دستیار کارآمد و سریع است که می تواند کیفیت نویسندگی شما را افزایش دهد.

با استفاده از سایت گرامرلی مطمئن خواهید بود که ایمیل های شما، پست هایی که در شبکه های اجتماعی می گذارید، بلاگ هایی که در وب سایت خود منتشر می کنید و اسناد و نامه های رسمی شما همگی از سطح ادبی قابل قبولی برخوردار هستند و هیچگونه اشتباه فاحشی ندارند.

 

 

گرامرلی چیست

گرامرلی چیست

در نتیجه می شود گفت که به طور کلی استفاده از سایت گرامرلی به این دسته از افراد پیشنهاد می شود:

  1. دانشجویان و دانش آموزانی که با انگلیسی سر و کار دارند
  2. بلاگر ها
  3. تولیدکنندگان محتوا و کپی رایتر ها
  4. نویسندگان تجاری
  5. افراد حرفه ای که می خواهند یک گزارش، ارائه یا ایمیل دقیق و رسمی را با ادبیات مناسب و بدون غلط بنویسند

راه های استفاده از گرامرلی

به غیر از امکانات و مزایای منحصر به فرد آن، چیز دیگری که باعث شده است تا گرامرلی بتواند تا این حد محبوب شود، راه های متنوعی است که برای استفاده از این ابزار مفید و کاربردی وجود دارد. در اینجا این راه ها را معرفی می کنیم:

  1. سایت گرامرلی

اولین راهی که برای استفاده از گرامرلی پیشنهاد می شود، مراجعه به سایت آن است. شما می توانید تنها با کپی و پیست کردن متن خود در وب سایت گرامرلی، تمامی ایرادهای احتمالی را مشاهده کنید و با چند کلیک آن ها را اصلاح کنید.

همچنین می توانید فایل مورد نظر خود را نیز به شکل کامل روی سایت آپلود کنید و یا حتی اگر بخواهید، می توانید متن را خودتان در سایت تایپ کنید تا به شکل همزمان مورد بررسی و تصحیح نیز قرار بگیرد.

  1. اپلیکیشن دسکتاپ گرامرلی

گرامرلی هم برای ویندوز و هم برای سیستم عامل مک اپلیکیشن اختصاصی طراحی کرده است که عملکرد مشابهی با وب سایت آن دارد. شما می توانید اپلیکیشن دسکتاپ را از طریق سایت گرامرلی دانلود و نصب کنید.

  1. گرامرلی در ورد مایکروسافت

افزونه گرامرلی برای ورد مایکروسافت کار تصحیح و ویرایش را بسیار راحت می کند چرا که می توانید بلافاصله هنگام تایپ در نرم افزار ورد در ویندوز، غلط های خود را مشاهده کنید و همان جا آن ها را اصلاح نمایید.

  1. افزونه مرورگر گرامرلی

همانطور که نصب افزونه گرامرلی برای ورد باعث می شود تا به شکل همزمان نوشته خود را تصحیح کنید، نصب افزونه آن روی مرورگر کمک می کند تا متون خود را در وب سایت های مختلف هنگام تایپ اصلاح نمایید. این وب سایت ها شامل جیمیل،‌ توییتر، مسنجر فیسبوک، اسلک، گوگل داکس و… می شوند.

  1. اپلیکیشن موبایل گرامرلی

سایت گرامرلی با نصب اپلیکیشن آن روی موبایل های اندروید و ios‌ نیز در دسترس خواهد بود. این اپلیکیشن مثل یک کیبورد هوشمند عمل می کند و ضمن اصلاح خطاهای شما، می تواند پیشنهاداتی برای تایپ سریع تر نیز ارائه کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.