نقد و بررسی

آیا اسپاتیفای نسخه رایگان دارد؟

اسپاتیفای در حال حاضر محبوب ترین سرویس پخش و استریم موسیقی و محتوای شنیداری در سراسر جهان می باشد. احتمالا شما نیز اسم اسپاتیفای را شنیده اید یا دوستان و اطرافیان تان را در حال استفاده از سرویس های آن مشاهده کرده اید. اما شرایط استفاده از این خدمات چگونه است؟ آیا اسپاتیفای نسخه رایگان دارد؟ هزینه اسپاتیفای چقدر است؟ در ادامه این مقاله، سعی داریم درست ترین پاسخ برای این سوالات را فراهم سازیم.

اسپاتیفای رایگان

اسپاتیفای رایگان

خدمات اسپاتیفای و انواع آن

Spotify  دو سطح از خدمات را ارائه می دهد: یک نسخه رایگان اسپاتیفای و با پشتیبانی از تبلیغات و یک طرح Premium با هزینه ماهانه 9.99 دلار. اما تفاوت این دو چیست و آیا نسخه رایگان اسپاتیفای ارزش ارتقا دارد؟

 1. نسخه رایگان اسپاتیفای:

نسخه رایگان اسپاتیفای،  واقعاً رایگان نیست؛ بلکه در این نسخه از تبلیغات پشتیبانی می شود. شرکت ها مبلغی را  به Spotify پرداخت می کنند تا شما را وادار کند در فاصله میان هر چند آهنگ، به تبلیغات گوش دهید. Spotify  از منبع تبلیغات درآمد کمتری نسبت به مشترکین Premium دارد، بنابراین برای تشویق افراد به ارتقاء و پرداخت هزینه پرمیوم، نسخه رایگان اسپاتیفای و خدمات آن، به طرق خاصی محدود شده است.

هنگام استفاده از دسکتاپ یا برنامه وب با یک حساب رایگان، می توانید هر آهنگ، آلبوم یا لیست پخش را در هر زمان و به هر ترتیبی گوش دهید. تنها محدودیت این است که در بین پخش هر دو آهنگ، باید یک تبلیغ بشنوید. با این حال، جایی که محدودیت ها واقعاً شما را تحت تأثیر قرار می دهد، نسخه تلفن های همراه اسپاتیفای است.

هنگام استفاده از برنامه تلفن همراه با یک حساب کاربری رایگان، می‌توانید هر آهنگی را به هر ترتیبی با پرش نامحدود از آهنگ گوش دهید تا زمانی که در یکی از 15 لیست پخش شخصی ‌شده که توسط الگوریتم‌ های یادگیری ماشین Spotify برای شما انتخاب شده است ظاهر شود. این لیست های پخش شامل مواردی مانند:

 • Discover Weekly: گزینه هفتگی از آهنگ‌ هایی که Spotify فکر می ‌کند ممکن است آن ها را دوست داشته باشید.
 • Daily Mix : ترکیبی از آهنگ ‌های مورد علاقه ‌تان و آهنگ ‌هایی که نشنیده‌ اید و Spotify فکر می ‌کند دوست دارید.
 • Radar: ترک ‌های جدیدی از هنرمندانی که به آن ها گوش می ‌دهید یا Spotify فکر می‌ کند که دوست دارید.

در مجموع، حدود 750 آهنگ برای انتخاب خواهید داشت، اگرچه آهنگ ‌های موجود روز به روز و هفته به هفته تغییر می ‌کنند.

به غیر از 15 لیست پخش شخصی‌ شده انتخاب شده توسط Spotify، فقط می ‌توانید به ‌صورت خودکار به لیست ‌های پخش، آلبوم ‌ها یا هنرمندان گوش دهید. شما نمی توانید آهنگ خاصی را برای پخش انتخاب کنید و همچنین محدود به رد کردن شش آهنگ در ساعت هستید.

اگر میخواهید از اسپاتیفای دو کاربره استفاده کنید اما روش فعال سازی آن را بلد نیستید به مطلب spotify due مراجعه کنید .

امکان استفاده از اسپاتیفای رایگان

امکان استفاده از اسپاتیفای رایگان

 1. نسخه پرمیوم اسپاتیفای

Spotify Premium  ماهانه 9.99 دلار هزینه دارد و با پرداخت هزینه آن، شما یک تجربه کاملاً بدون تبلیغات را دریافت می کنید. می ‌توانید هر چقدر که می ‌خواهید به موسیقی گوش دهید و هیچ ‌وقت با تبلیغات مزاحم نخواهید شد.

همچنین می ‌توانید هر آهنگ، آلبوم، هنرمند یا لیست پخشی را که دوست دارید در هر زمان و با هر ترتیبی با پرش ‌های نامحدود گوش دهید. اساساً می ‌توانید بدون هیچ محدودیتی در برنامه ‌های دسکتاپ یا موبایل به هر موسیقی که می‌خواهید گوش دهید.

یکی از بهترین ویژگی ‌های حساب پرمیوم این است که می ‌توانید آهنگ ‌ها را برای گوش دادن آفلاین در برنامه ‌های موبایل و دسکتاپ دانلود کنید. اگر می‌خواهید در داده‌ های تلفن همراه خود صرفه‌ جویی کنید یا همیشه لپ‌ تاپ یا تلفن خود را در حین کار به اینترنت متصل نکنید، اسپاتیفای پرمیوم عالی است. پرداخت هزینه اسپاتیفای، آن را را به جای یک سرویس پخش آنلاین موسیقی به یک سرویس موسیقی آفلاین تبدیل می کند.

شما همچنین می توانید به قطعات صوتی با کیفیت بالاتر گوش دهید. در طرح رایگان، آهنگ ‌ها با سرعت 96 کیلوبیت بر ثانیه در تلفن همراه و 160 کیلوبیت در ثانیه در رایانه شما پخش می ‌شوند که در مقایسه با یک سی‌دی، افت کیفیت کم، اما قابل توجهی دارد. پرداخت هزینه اسپاتیفای پرمیوم، می ‌توانید آهنگ ‌ها را با حداکثر سرعت 320 کیلوبیت در ثانیه گوش دهید که برای اکثر افراد از صدای با کیفیت CD قابل تشخیص نیست و کیفیت خیلی خوبی دارد.

اگر از نسخه اسپاتیفای فمیلی کامل استفاده میکنید و میخواهید به فمیلی خود اعضا بیافزاید میتوانید به مطلب چگونگی افزودن اعضای فمیلی به اسپاتیفای ؟ مراجعه کنید

آیا نسخه رایگان اسپاتیفای ارزش ارتقا را دارد؟

تا همین اواخر، Spotify Premium  تجربه تلفن همراه بسیار بهتری را نسبت به سطح رایگان ارائه می‌کرد، زیرا نمی‌ توانستید به هر آهنگی که می ‌خواهید، به جز از 15 لیست پخش شخصی ‌شده، گوش دهید. شما کاملا محدود بودید. با این حال، نسخه رایگان نقاط ضعفی دارد که استفاده از نسخه پرمیوم را ارزشمند می کند.

برای تهیه اشتراک اسپاتیفای به راحت ترین و ارزان ترین روش ممکن به صفحه خرید اشتراک اسپاتیفای در مجازیاتو مراجعه کنید.

اسپاتیفای پرمیوم

اسپاتیفای پرمیوم

نقاط ضعف و قوت نسخه رایگان اسپاتیفای

نسخه رایگان اسپاتیفای، با مزایا و معایب خاص خود همراه است. در ادامه تعدادی از آن ها ذکر شده اند. هرچند در ادامه، تصمیم خرید و ارتقا spotify free بر عهده شما خواهد بود.

 • موتور توصیه Spotify بسیار عالی است و هر چه بیشتر گوش کنید، بهتر می شود. اما قطعاً می توان با 750 آهنگی که دائماً در حال تغییر است کنار آمد و خوشحال بود.
 • از سوی دیگر، ویژگی های اضافی بسیار عالی هستند. اگر برنامه داده و حجم اینترنت محدودی دارید یا پوشش ضعیفی دارید، نداشتن امکان پخش آفلاین می تواند آزاردهنده باشد.
 • هنگام استفاده از نسخه رایگان اسپاتیفای، تبلیغات می تواند بسیار آزاردهنده باشد. ارتقاء همچنین ممکن است آنقدر که فکر می کنید هزینه نداشته باشد. یک حساب معمولی 9.99 دلار در ماه است، اما دانشجویان می توانند آن را با 4.99 دلار در ماه دریافت کنند.
 • همچنین یک طرح خانوادگی عالی وجود دارد که هزینه آن 14.99 دلار در ماه برای حداکثر پنج نفر است. حتی اگر فقط دو نفر از Spotify استفاده می کنند، با طرح خانواده در هزینه خود صرفه جویی می کنید.

 چیزی که کاربران باید از آنها در Spotify free استفاده کنند

از زمانی که نسخه جدیدی از برنامه رایگان اسپاتیفای راه اندازی شده است، بسیاری از کاربران جدید و موجود در Android و iOS نسخه جدید و بهبود یافته ای را تجربه کردند. با توصیه‌ های شخصی ‌سازی ‌شده موسیقی از روز اول و رابط کاربری آسان، کاربران اکنون می ‌توانند از دسترسی بی ‌سابقه ‌ای، هم به موسیقی مورد علاقه‌ شان و هم به موارد دلخواهشان که هنوز کشف نکرده ‌اند، لذت ببرند.

 • Taste Onboarding

پس از اولین بارگیری و ورود به نسخه رایگان اسپاتیفای، از شما خواسته می شود پنج یا چند هنرمند مورد علاقه خود را انتخاب کنید. این بدان معناست که اسپاتیفای می تواند سریع ‌تر درباره هنرمندان، آهنگ ‌ها و ژانرهای مورد علاقه‌ تان بیاموزد. سپس اسپاتیفای، چند لیست پخش عالی برای شما درست می‌ کند و همچنین صفحه اصلی شما را برای کشف آسان ‌تر موسیقی تنظیم خواهد کرد.

 • لیست های پخش درخواستی

اسپاتیفای از داده ‌های مربوط به سلیقه شما استفاده می کند تا 15 لیست پخش شخصی ‌سازی‌شده و مدیریت ‌شده را به شما ارائه دهد که بر اساس سلیقه موسیقی و نحوه پخش استریم شما در Spotify برای شما خاص است. این لیست ‌ها بر اساس نحوه تعامل شما، اغلب به ‌روزرسانی می ‌شوند. در داخل آنها می توانید آهنگ ها را به هر ترتیبی پخش کنید و هر چقدر که دوست دارید رد کنید.

 • فهرست پخش کمکی

برای سخت پلی لیست شخصی تان، کافی است فقط با یک عنوان شروع کنید و سپس چند آهنگ را انتخاب کنید. در همین حال، اسپاتیفای شروع به توصیه آهنگ هایی برای اضافه کردن می کند.

 • شخصی سازی

در نسخه رایگان اسپاتیای، روش جدیدی برای تنظیم دقیق تجربه پخش شما وجود دارد: با استفاده از دکمه های جدید لایک و پنهان کردن می توانید اسپاتیفای خود را شخصی سازی کنید. استفاده از آنها می تواند سلیقه شما را به اسپاتیفای آموزش دهد تا توصیه هایی را که فقط برای شما طراحی شده است دریافت کنید.

اگر بین تهیه اشتراک اپل موزیک و اسپاتیفای تردید دارید میتوانید به مطلب مقایسه اپل موزیک و اسپاتیفای مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.