آموزش

چگونگی درست کردن پلی لیست اسپاتیفای

چگونگی درست کردن پلی لیست اسپاتیفای

درست کردن پلی لیست اسپاتیفای یک راه عالی برای داشتن لیستی از موزیک‌هایی است که به آنها علاقه دارید و می‌توانید در هر زمان که مایل بودید به آن مراجعه کنید. Spotify یک سرویس پخش موسیقی پرطرفدار در دنیا است که دارای کتابخانه آهنگ ۸۲ میلیونی است و امکانات شگفت‌انگیزی را برای لیست‌های پخش ارائه می‌دهد.

چه در حال جمع‌آوری مجموعه‌ای برای تمرین باشید، چه بخواهید چیزی برای به اشتراک گذاشتن با شخصی خاص ایجاد کنید و یا مجموعه موزیک‌های مورد علاقه خود را جمع‌آوری نمایید، ساخت پلی لیست اسپاتیفای یک راه‌حل عالی برای شما است.

ما در این مقاله به آموزش نحوه ساخت پلی لیست اسپاتیفای پرداخته‌ایم که می‌تواند در تهیه بهترین پلی لیست اسپاتیفای به شما کمک کند.

نحوه درست کردن پلی لیست اسپاتیفای

اگر در فکر درست کردن پلی لیست اسپاتیفای هستید ما در اینجا روش‌های مختلف ساخت پلی لیست اسپاتیفای در دستگاه‌های مختلف را آورده‌ایم.

شما می‌توانید بهترین پلی لیست اسپاتیفای را در در دستگاه‌های زیر ایجاد نمایید:

 • ساختن لیست پخش Spotify در برنامه دسکتاپ (Mac یا PC)
 • ساختن لیست پخش Spotify در اندروید یا iOS

نحوه درست کردن پلی لیست اسپاتیفای

نحوه ساخت پلی لیست اسپاتیفای در برنامه دسکتاپ (Mac یا PC)

اسپاتیفای در دستگاه‌های متعددی قابل دسترسی است و کاربران می‌توانند در هر جایی که هستند از آن استفاده نمایند. در اینجا نحوه ایجاد یک لیست پخش جدید در برنامه دسکتاپ Spotify در رایانه شخصی یا Mac آورده شده است.

 • مرحله 1: بر روی create playlist در سمت چپ پنجره کلیک کنید.
 • مرحله 2: Spotify به طور خودکار به پلی لیست شما یک نام موقت مانند “MyPlaylist#24” می‌دهد. آن را به نام مورد نظر خود تغییر دهید.
 • مرحله 3: شما همچنین در فرایند درست کردن پلی لیست اسپاتیفای می‌توانید انتخاب کنید که توضیحی برای لیست پخش خود بنویسید یا تصویری را برای نمایش آن اضافه کنید.

توجه: اگر یک تصویر سفارشی برای لیست پخش خود اضافه نکنید، Spotify به طور خودکار یک تصویر را بر اساس جلد آلبوم‌ها از لیست پخش شما ایجاد می‌کند.

 • مرحله 4: با استفاده از نوار جستجو با سرچ کردن نام هنرمندان، آهنگ‌ها یا قسمت‌های پادکستی که می‌خواهید، آهنگ‌ها را به لیست پخش خود اضافه کنید.
 • مرحله 5: وقتی آنچه را که به دنبال آن هستید پیدا کردید، روی دکمه افزودن در سمت راست عنوان کلیک کنید.
 • مرحله 6: متناوباً، می‌توانید هنگام مرور Spotify آهنگ‌ها را به لیست‌های پخش خود اضافه کنید. اگر آهنگی را پیدا کردید که می‌خواهید اضافه کنید، خواه از فهرست پخش دیگری باشد یا از موسیقی توصیه‌شده توسط Spotify، فقط روی منوی سه نقطه در سمت راست آهنگ کلیک کنید و افزودن به لیست پخش را انتخاب نمایید. با انتخاب لیست پخش مورد نظر خود، آهنگ اضافه خواهد شد.

نحوه ساخت پلی لیست اسپاتیفای

نحوه درست کردن پلی لیست اسپاتیفای در اندروید یا iOS

درست کردن پلی لیست اسپاتیفای در برنامه تلفن هوشمند یا تبلت بسیار شبیه به دسکتاپ است.

 • مرحله 1: تب Your library را در پایین صفحه انتخاب کنید.
 • مرحله 2: روی علامت پلاس در سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید.
 • مرحله 3: در این مرحله اسپاتیفای از شما می‌خواهد یک نام برای لیست پخش انتخاب کنید. به لیست پخش خود یک نام بدهید و روی ایجاد ضربه بزنید.
 • مرحله 4: برای شروع جستجوی هنرمندان و آهنگ‌هایی که می‌خواهید به لیست پخش خود اضافه کنید، روی دکمه افزودن آهنگ‌ها ضربه بزنید.
 • مرحله 5: وقتی آهنگ مورد نظر خود را پیدا کردید، روی علامت پلاس در کنار آن ضربه بزنید تا آن را اضافه کنید.

بدین تریتب خیلی ساده و سریع درست کردن پلی لیست اسپاتیفای به پایان می‌رسد.

ویرایش و اشتراک گذاری لیست‌های پخش خود (برای دسکتاپ و موبایل)

پس از درست کردن پلی لیست اسپاتیفای می‌توانید کارهای زیادی را با لیست‌های پخش خود انجام دهید، مانند به اشتراک گذاشتن آنها با دوستان، ایجاد مشارکت تا دیگران بتوانند به موزیک‌ها اضافه کنند و در نهایت می‌توانید آنها را برای گوش دادن آفلاین بارگیری نمایید. این مراحل تقریباً برای موارد دسکتاپ و برنامه تلفن همراه یکسان است، بنابراین ما آنها را در اینجا با هم آورده‌ایم.

درست کردن پلی لیست اسپاتیفای

 1. حذف یک آهنگ: برای حذف یک آهنگ، روی آهنگ موجود در لیست پخش خود کلیک راست کنید یا دکمه Triple-dot را در سمت راست اطلاعات آهنگ انتخاب کنید، سپس Remove from this playlist را انتخاب نمایید.
 2. دانلود لیست پخش: به لیست پخش خود بروید، سپس روی نماد پیکان رو به پایین (دانلود) در صفحه کلیک کنید یا ضربه بزنید. در برنامه دسکتاپ، همچنین می‌توانید روی نام لیست پخش در سمت چپ صفحه خود کلیک راست کرده و سپس از منو گزینه Download را انتخاب کنید. لیست پخش شما اکنون می‌تواند بدون دسترسی به اینترنت پخش شود. توجه داشته باشید که این ویژگی فقط برای اعضای Premium در دسترس است.
 3. مخفی یا عمومی کردن فهرست پخش: برای تغییر اینکه آیا لیست پخش شما برای دیگران در Spotify قابل مشاهده باشد یا خیر، لیست پخش را باز کنید و روی دکمه Triple-dot در زیر نام لیست پخش کلیک کنید یا ضربه بزنید. در مرحله بعد، برای تغییر وضعیت فعلی، یکی از دو گزینه Make public یا Make private را انتخاب کنید.
 4. اشتراکی کردن لیست پخش: آیا می‌خواهید پس از درست کردن پلی لیست اسپاتیفای دیگران بتوانند لیست پخش شما را ویرایش کرده یا به آن موزیک اضافه کنند؟ روی نماد کوچک Head and shoulders با علامت مثبت کوچک ضربه بزنید یا دکمه Triple-dot را در زیر نام لیست پخش انتخاب کنید، سپس دعوت از همکاران را انتخاب کنید. چندین راه برای ارسال دعوتنامه به شما ارائه می‌شود که شامل: پیوند، واتساپ، پیام متنی، مسنجر و غیره.
 5. اشتراک گذاری با دوستان: برای اشتراک گذاری لیست پخش خود، روی دکمه سه نقطه در کنار نام لیست پخش کلیک کرده یا ضربه بزنید. در مرحله بعد، به گزینه اشتراک گذاری بروید، در اینجا می‌توانید انتخاب کنید که چگونه می‌خواهید لیست پخش خود را به اشتراک بگذارید. برای یک لینک وب ساده، گزینه Copy link را انتخاب کنید.
 6. حذف یک لیست پخش: برای حذف کامل لیست پخش خود، روی دکمه Triple-dot در زیر نام لیست پخش کلیک کرده یا ضربه بزنید. سپس دکمه Delete playlist را انتخاب کنید و برای تأیید دوباره Delete را فشار دهید.

ساخت پلی لیست اسپاتیفای

اسپاتیفای در کنار امکان درست کردن پلی لیست اسپاتیفای دارای مزایای متعدد بسیاری است و کیفیت‌های درجه‌یکی را ارائه می‌دهد و از این رو از محبوب‌ترین برنامه‌های پخش موزیک در دنیا است.

سخن پایانی

اگر شما هم مایل هستید به آهنگ‌های برتر دنیا از بهترین خوانندگان گوش دهید و همچنین یک پلی لیست شخصی از موزیک‌های موردعلاقه خود داشته باشید و با دیگران به اشتراک بگذارید، پیشنهاد ما این است که اکانت اسپاتیفای را تهیه کنید.

سایت مجازیاتو یکی از سایت‌های معتبر داخلی است که در حوزه فروش‌ اکانت‌ها و اشتراک‌های محبوب و پرطرفدار دنیا با قیمتی مناسب و به‌صرفه فعال است. بدین ترتیب افراد در داخل ایران نیز می‌توانند از سرویس‌هایی مانند اسپاتیفای استفاده کنند و به موزیک‌های دلخواه خود گوش دهند و یا با ایجاد لیست‌های پخش، کتابخانه شخصی‌ای از آهنگ‌ها برای خود داشته باشند؛ بنابراین با مراجعه به فروشگاه مجازیاتو اشتراک اسپاتیفای را با هزینه‌ای کاملاً مناسب و در کوتاهترین زمان خریداری کنید و لذت گوش دادن به بهترین‌ها را تجربه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.