نقد و بررسی

مقایسه اپل موزیک با اسپاتیفای

اپل موزیک و اسپاتیفای هر دو از بهترین سرویس های استریم یا همان پخش آنلاین موسیقی هستند؛ اما اگر قرار به انتخاب یکی باشد، کدام یک بهتر است؟ در ادامه تفاوت اسپاتیفای و اپل موزیک را بررسی می کنیم تا راحت تر بتوانید در مورد خرید اشتراک آن ها تصمیم گیری کنید.

مقایسه اپل موزیک با اسپاتیفای از نظر قیمت

قیمت اکانت های مختلف اپل موزیک و اسپاتیفای بسیار شبیه و نزدیک به هم هستند و تفاوت چشمگیری در آن ها دیده نمی شود؛ اما یک فرق بزرگ بین این دو سرویس وجود دارد و آن هم این است شروع کار با اسپاتیفای کاملا رایگان است اما اپل موزیک هیچ قابلیت رایگانی به کاربران تازه وارد نمی دهد و شما از همان ابتدا باید با خرید اکانت اپل موزیک به امکانات آن دسترسی پیدا کنید.

اگر چه امکانات اولیه اسپاتیفای محدود هستند و شما مجبور خواهید بود تبلیغات بین آهنگ ها را تحمل کنید، اما برای کسانی که نمی خواهند برای خرید اشتراک هزینه کنند و فقط به امکانات ساده و ابتدایی یک سرویس پخش موزیک نیاز دارند، اسپاتیفای بهترین گزینه موجود است.

میتوانید اکانت اپل موزیک را از صفحه خرید اکانت اپل موزیک خریداری کنید .

مقایسه اپل موزیک و اسپاتیفای

مقایسه اپل موزیک و اسپاتیفای

فرق اسپاتیفای و اپل موزیک از نظر وسعت آرشیو

همانطور که اشاره شد، این دو سرویس از بهترین سرویس های فعال در جهان هستند و این یعنی هر دوی آن ها دارای آرشیوی قوی و بی نظیر می باشند. تفاوت اسپاتیفای و اپل موزیک از نظر قدرت آرشیو که به آن کتابخانه یا لایبرری هم می گویند، چیزی در حد پنج الی هشت میلیون است.

اپل موزیک ادعا می کند که بیش از 75 میلیون آهنگ در این سرویس در دسترس هستند در حالی که این عدد برای اسپاتیفای بیش از 70 میلیون می باشد. البته در نظر داشته باشید که در اسپاتیفای، حدود 2.6 میلیون از این 70 میلیون شامل پادکست ها می شوند. این در حالی است که در اپل موزیک هیچ پادکستی وجود ندارد چرا که اپل سرویس های جداگانه ای را برای پخش پادکست تدارک دیده است.

میتوانید برای خرید اکانت اسپاتیفای به صفحه خرید اشتراک اسپاتیفای مراجعه کنید

مقایسه applemusic و spotify

تفاوت اسپاتیفای و اپل موزیک از نظر کیفیت آهنگ

در اپل موزیک آهنگ ها با کیفیت استاندارد 256 kbps  و فرمت AAC پخش می شوند که همان کیفیتی است که آی تیونز ارائه می دهد. اسپاتیفای اما سه نرخ متفاوت دارد که شامل ~96 kbps, ~160 kbps و ~320 kbps می شوند.

البته در اسپاتیفای برای دریافت بالاترین کیفیت، باید اکانت پریمیوم را خریداری نمایید. با این وجود اما قابلیت lossless که اپل برای سرویس اپل موزیک معرفی کرده، باعث می شود تا از نظر کیفیت صدا آهنگ های این سرویس دست بالا را نسبت به اسپاتیفای داشته باشند. این قابلیت امکان پخش آهنگ ها در طیف 16-bit/44.1kHz up to 24-bit/192kHz را در اختیار شما می گذارند.

البته برای رسیدن به حداکثر کیفیت ممکن در اپل موزیک، نیاز به یک هدفون سیمی با کیفیت و حرفه ای خواهید داشت چرا که این کیفیت به معنای واقعی کلمه Hi-Res Audio می باشد و هر هدفونی نمی تواند آن را پوشش دهد، به شکلی که حتی ایرپاد مکس خود اپل نیز این توانایی را ندارد.

برای اطلاع بیشتر از هر اکانت میتوانید به سایت آنها مراجعه کنید که در زیر ذکر شده

spotify.com

applemusic.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.