نقد و بررسی

آیا اپل موزیک و آیتونز یکی هستند؟

اگر مطمئن نیستید که چه مواردی  اپل موزیک و آیتونز را متمایز می کند، راهنمای زیر می تواند کمی این موضوع را روشن کند تا به راحتی تفاوت ها و شباهت های اپل موزیک و آی تیونز را درک کنید.
اگر که مدتی جز کاربران اپل بوده اید، احتمالاً اصطلاحات Apple Music و iTunes را شنیده اید. در حالی که هر دو چیز از بسیاری جهات به یکدیگر شبیه هستند، چند چیز وجود دارد که آنها را از یکدیگر متمایز می کند. در حالی که یکی از آنها به شما امکان می دهد فایل های موسیقی خود را به صورت شخصی مدیریت کنید، دیگری به شما امکان می دهد به آهنگ های موسیقی جدید موجود در بازار گوش دهید.

هر دو مجموعه ای از ویژگی های خاص خود را دارند که می توانید در دستگاه های مختلف خود از آنها لذت ببرید. با این حال، مهم است که بدانید چه سرویسی چه کاری انجام می‌دهد تا بتوانید سرویسی را که برای شما و دستگاه‌هایتان مناسب است دریافت کنید. راهنمای زیر همه چیز در مورد iTunes و Apple Music است و به شما می گوید که تفاوت بین Apple Music و iTunes چیست، بنابراین شما می دانید.

اپل موزیک و آیتونز

اپل موزیک و آیتونز

آیتونز چیست و چه ویژگی های دارد؟

ابتدا، بیایید با iTunes شروع کنیم و بفهمیم که چه ویژگی هایی برای شما دارد. آیتونز برنامه ای برای رایانه های شما است که به شما امکان می دهد محتوای چندرسانه ای خود را بر روی دستگاه های خود اضافه و مدیریت کنید. هنگامی که برنامه را بر روی رایانه خود نصب نمودید، انتظار استفاده از برنامه برای گوش دادن به فایل های موسیقی خود، ایجاد آلبوم ها و لیست های پخش و حتی انتقال فایل های موسیقی خود می توانید داشته باشید.

در واقع برنامه های اپل موزیک و آیتونز هر دو شما این امکان گوش کردن به موسیقی را می‌دهند ولی در آیتونز فایل‌های موسیقی، فیلم، ویدیو و بسیاری موارد دیگر را در رایانه خود نیز می توانید پخش کنید. رابط کاربری این  برنامه به صورتی است که تمام گزینه هایی را که برای مدیریت محتوای چند رسانه ای خود به آن نیاز دارید را در اختیار شما قرار می دهد.

آیتونز یک برنامه انحصاری اپل نیست. حتی کاربران اندروید یا ویندوز هم می توانند به برنامه دسترسی داشته باشند. 

ویژگی های خاصی وجود دارد که iTunes را به برنامه ای مناسب تر از بقیه تبدیل می کند، مانند:

  • iTunes و iOS– اگرچه بسیاری از برنامه‌های برای کاربران iOS نسخه   در دسترس هستند، iTunes برنامه‌ای است که برنامه‌ها را مدیریت می‌کند و سیستم‌های عامل را به درستی مدیریت می‌کند.
  • صفحه اصلی و محتوای نامحدود در آیتونز بسیار مفید است، نه تنها برای استفاده شخصی، بلکه به صورت حرفه ای.پادکست‌ها، کتاب‌های صوتی و رسانه‌های متعددی با محتوای اطلاعاتی، تقریباً برای همه در دسترس هستند.
بررسی اپل موزیک و آیتونز

بررسی اپل موزیک و آیتونز

برنامه اپل موزیک چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

از طرف دیگر، Apple Music در واقع یک سرویس پخش موسیقی است که به شما امکان می دهد آهنگ های مختلف موسیقی را در دستگاه های پشتیبانی شده استریم خود گوش دهید. این برنامه بیشتر شبیه Spotify است که در آن شما هزینه اشتراک ماهانه می پردازید که به شما امکان می دهد به میلیون ها آهنگ برای پخش در دستگاه های خود دسترسی داشته باشید. این برنامه هم یک طرح فردی و هم طرح خانوادگی دارد و شما می توانید آنچه را که برای شما مناسب است انتخاب کنید و در حین حرکت در دستگاه خود به همه آهنگ هایی که می خواهید پخش کنید دسترسی داشته باشید.

استفاده از اپل موزیک مزایای خاصی دارد، از جمله موارد زیر

  • در دسترس بودن– Apple Music در ابتدا یک ” نسخه آزمایش 3 ماهه رایگان” ارائه می دهد.طرح های فردی و خانوادگی را با تفاوت قیمت قابل توجه ارائه می دهد.
  • تجربه موسیقی متنوع– با بیش از 50 میلیون آهنگ، Apple Music یکی از متنوع ترین مجموعه های موسیقی را در میان گزینه های پخش دارد.

با در نظر گرفتن همه عوامل، اپل موزیک مطمئناً به دلایل زیر گزینه مناسبی برای استریم نیست:

  • فاقد پخش رایگان– نمی توانید از موسیقی اپل به صورت رایگان استفاده کنید.پس از اتمام دوره آزمایشی رایگان، باید مشترک پولی شوید.
  • پس از پایان اشتراک کاربر، دسترسی رایگان به آهنگ های دانلود شده را ادامه نخواهد داد.

میتوانید برای تهیه اشتراک اپل موزیک به صفحه خرید اشتراک اپل موزیک مراجعه کنید.

apple music

apple music

تفاوت بین اپل موزیک و آیتونز چیست؟

احتمالاً تاکنون تفاوت‌های بین این دو سرویس اپل موزیک و آیتونز را حدس زده‌اید، اما ما همچنان می‌خواهیم تفاوت‌های اپل موزیک و آی تیونز را برای شما روشن تر کنیم و آنها را برای شما کاملاً شفاف سازی کنیم.

تفاوت اول

همانطور که در بالا ذکر شد، iTunes یک مدیر محتوای چندرسانه ای کامل است که به شما امکان می دهد موسیقی، ویدئو و بسیاری از انواع فایل های چند رسانه ای دیگر را پخش و مدیریت کنید، در حالی که Apple Music تنها یک سرویس پخش موسیقی است. هیچ کاری انجام نمی دهد اما به شما امکان می دهد در دستگاه های پخش یا استریم خود به موسیقی گوش دهید.

تفاوت دوم

تفاوت دوم بین اپل موزیک و آیتونز این است که برنامه آیتونز یک برنامه پخش کننده رسانه ای است که به شما امکان پخش استریم را می دهد در حالی که Apple Music یک سرویس است و نمی توان از آن به عنوان یک برنامه برای پخش هر نوع فایل رسانه ای در دستگاه های خود استفاده کنید.

تفاوت سوم

برنامه آی تیونز به شما این امکان را می دهد که محتوای خود را به راحتی سازماندهی و مدیریت کنید در حالی که Apple Music به شما اجازه انجام چنین کاری را نمی دهد.

تفاوت چهارم

تفاوت چهارم بین اپل موزیک و آی تیونز به شما امکان می دهد آیتم های رسانه ای را خریداری کنید در حالی که Apple Music از یک مدل اشتراک ماهانه برای دسترسی شما به آهنگ ها استفاده می کند.

 

applemusic vs itunes

applemusic vs itunes

شباهت های بین اپل موزیک و آی تیونز

اپل موزیک و آیتونز هر دو سرویس اشتراکی هستند که می توانید با آنها موسیقی خود را در کتابخانه iCloud و در چندین دستگاه پخش کنید. شاید بخواهید بیشتر با شباهت های دیگر اپل موزیک و آی تیونز آشنا شوید پس با ما همراه باشید.

عملکرد
هر دو برنامه به کاربران کمک می کند تا به راحتی پخش موسیقی را به اشتراک بگذارند و گوش دهند و هر دو سرویس موسیقی هم آنلاین هستند.

دستگاه های پشتیبانی شده
می توانید برای هر دو اشتراک، موسیقی را به چندین دستگاه مجاز پخش کنید.

محدودیت ذخیره سازی

میزان ذخیره سازی‌ مجموعه هر دو سرویس به 100000 آهنگ محدود می شوند.

آپلود و دانلود

هر دو سرویس از آپلود و دانلود آهنگ از کتابخانه موسیقی iCloud پشتیبانی می کنند.

نتیجه

اپل موزیک و آیتونز، هر دو فضایی را که در آن فعالیت کرده‌اند متحول کرده اند. اگرچه با تفاوت‌های فراوان و کاربردهای اساسی متفاوت، هر دوی این ویژگی‌ها همچنان دو سرویس موفقیت‌آمیز برای سرمایه‌گذاری اپل هستند. شرکت اپل به وضوح اعلام کرده است: «  اپل موزیک و آی تیونز مستقل هستند اما مکمل یکدیگرند».

با توجه به توسعه سریع در سیستم عامل های پخش موسیقی، رقابت زیادی بین همه آنها وجود دارد. به خصوص در مورد Apple Music که نسبتاً اختیاری است، مهم است که به مرور زمان به روز رسانی و تمدید شود. قیمت و هزینه اشتراک در کشور برای هر فردی متفاوت است، اگر دانشجو باشید، هزینه نیز کاهش می یابد. حتی با وجود خدمات گران قیمت آنها، این به عنوان یک نکته مثبت بزرگ در نظر گرفته می شود.
اگر نیاز به کسب اطلاعات بیشتر دارید میتوانید به صفحه What happened to iTunes? در اپل مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.